Nema više neizvjesnosti u tome tko će u četvrtfinale Lige prvaka: Bayer ili PSG. Pariška je momčad, naime, u prvom ogledu osmine finala slavila u Leverkusenu s čak 4:0.

18.2.2014.
17:30

Bayer Leverkusen(4-3-3): Leno - Hilbert, Spahić, Toprak, Guardado - Bender, Rolfes, Castro - Sam, Kiessling, Son

PSG(4-3-3): Sirigu - Van der Wiel, Alex, Silva, Maxwell - Verratti, Motta, Matuidi - Lucas, Ibrahimović, Lavezzi

Strijelci: Matuidi (3'), Ibrahimović (39' - 11m, 43'), Cabaye (87')

Očitala je lekciju momčad Laurenta Blanca trenutačno drugoplasiranom sastavu Bundeslige, a uz to je i Bayer osjetio svu moć sjajnog Zlatana Ibrahimovića.

Švedski je as postigao dva od četiri pogotka svoje momčadi, a time je došao i do desetog pogotka sezone u Ligi prvaka, čime je postao prvi strijelac prestigavši Cristiana Ronalda.

Već u 3. minuti su poveli gosti. Strijelac je bio Blaise Matuidi, a odlični asistent Talijan Verratti. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao, a onda je podivljao Ibrahimović.

U 39. minuti je realizirao jedanaesterac, a tri minute kasnije je sjajno potegnuo sa skoro dvadesetak metara i zakucao loptu za 3:0. Usput je time ubio i valjda posljednju nadu domaćih navijača.

U nastavku je bilo manje uzbuđenja, ali je i sam kraj bio podvučen gostujućim potezima. Cabaye je u 89. minuti još jednom matirao domaćeg vratara Lena i time definitivno zaokružio poniženje Bayera.