Wengerova momčad je godinama u vrhu engleskog i europskog nogometa, no već šest godina Topnici čekaju na trofej.

27.2.2011.
23:39

U finalu engleskog Liga kupa Birmingham City je na Wembleyju pred gotovo 90.000 gledatelja pobijedio Arsenal sa 2:1 i osvojio prvi trofej nakon 1963. godine kada je također slavio u Liga kupu. To je do sada bio i jedini važniji trofej kluba sa stadiona St Andrew's u 136-godišnjoj povijesti.

Birmingham je poveo u 28. minuti golom srpskog reprezentativca Nikole Žigića, no Arsenal se vratio u igru u 39. minuti lijepim poluvolejem Robina Van Persieja na dodavanje Rusa Andreja Aršavina.

Jedan od junaka slavlja Birminghama bio je vratar Ben Foster, koji je imao nekoliko velikih obrana, a drugome je ime Obafemi Martins. Nigerijac je zabio pogodak odluke u 89. minuti utakmice nakon neshvatljive pogreške vratara TopnikaWojciecha Szczęsnyja.

Poljaku je lopta ispla iz ruke nakon što ga je nogom umalo opalio vlastiti branič Laurent Koscielny, a njihov nesporazum iskoristio je spretni Martins te poslao loptu u praznu mrežu.

Inače, Arsenalu je ovo bilo sedmo finale Liga kupa i već peti poraz nakon 1968, 1969, 1988 i 2007. Pobijedili su 1987. i 1993. godine.