Nogometaši Tottenhama završili su svoje natjecanje u Carling Cupu već u 3. kolu. Bolji od Spursa bio je Stoke City koji je nakon maratona slavio poslije boljeg izvođenja penala sa 7-6.

21.9.2011.
11:05

Nakon što se u regularnih 90 minuta kao i 30 minuta produžetaka mreže na Britanniji nisu tresle, pristupilo se lutriji jedanaesteraca u kojoj je uspješniji bio domaćin.

Kod Tottenhama je uspješno penal za poravnanje na 3-3 izveo Vedran Ćorluka, jedini hrvatski reprezentativac koji je zaigrao za Spurse. Luka Modrić i Niko Kranjčar nisu bili niti na klupi. U osmoj seriji udarac Massima Luonga zaostavio je vratar Stokea Thomas Sorensen i odveo svoju momčad dalje.

Arsenal je na Emiratesu loše otvorio susret protiv četvrtoligaša Shrewsbury Towna, ali je uspio preokrenuti utakmicu i na kraju slavio s 3-1. James Collins doveo je goste u vodstvo u 16. minuti, ali su golovima Kierana Gibbsa, Alexa Oxladea-Chamberlaina i Yossija Benayouna prošlogodišnji finalisti stigli do trijumfa.

Manchester United lako je s 3-0 uz dva gola Michaela Owena i jednim Ryana Giggsa slavio na gostovanju kod drugoligaša Leedsa, dok je u susretu premierligaša Bolton bez Ivana Klasnića u kadru slavio na gostovanju kod Aston Ville s 2-0.

Arsenal – Shrewsbury 3-1 (Gibbs 33, Oxlade-Chamberlain 58, Benayoun 78 / Collins 16) Aston Villa – Bolton 0-2 (Eagles 54, Kakuta 77) Leeds – Manchester United 0-3 (Owen 15, 32, Giggs 45+1) Nottingham Forrest – Newcastle 3-4, produžeci Stoke City – Tottenham 7-6, penali