Junak dana 25. kola brazilskog prvenstva bio je sjajni brazilski reprezentativac Neymar koji je sam donio tri boda svom Santosu.

17.9.2012.
9:48

Coritiba je vodila sve do 71. minute s 1:0, a onda se probudio Neymar i postigao predivan pogodak. U toj je akciji na malom prostoru nanizao četiri suparnička igrača, potom je 'zavaljao' i domaćeg vratara, te zabio za 1:1.

U 83. minuti je Neymar još jednom bio precizan za zaključak odlične vlastite predstave.

Nogometaši Atletico Mineira nisu iskoristili kiks Fluminensea od dana ranije, već su ih pratili u porazu. Nautico je pobijedio na svom travnjaku Atletico 1:0.

Odlični domaćin Nautico je time došao do osmog uspjeha u sezoni pred svojim navijačima, a tri boda im je osigurao pogotkom Souza u 49. minuti. Razlika na vrhu je tako ostala ista. Fluminense ima dva boda više od Atletica, makar Atletico ima odigranu utakmicu manje. Vodećem dvojcu prijeti još samo Gremio koji ima pet bodova manje od Fluminensea, a tri od Atletica. U ovom je kolu Gremio remizirao kod Flamenga (1:1). Recimo i da je Atletico Mineiro u nedjelju upisao tek treći poraz ove sezone. Užasna serija Palmeirasa se nastavila. Ta je momčad na samom dnu ljestvice nakon upisanog šestog poraza u posljednjih osam utakmica. U ovom kolu im je Corinthians pobjedom 2:0 ukrao tri boda s njihovog stadiona.

Palmeiras - Corinthians 0-2 (Romarinho 22, Paulinho 54) Cruzeiro - Vasco da Gama 1-1 (Renato Silva 4-ag / Nilton 28) Coritiba - Santos 1-2 (Deivid 10 / Neymar 71, 83) Nautico - Atletico Mineiro 1-0 (Souza 49) Bahia - Figueirense 2-1 (Helder 73, Claudio Pitbull 90+1 / Julio Cesar 33) Internacional - Sport Recife 2-2 (Cassiano 63, Leandro Damiao 76 / Rithiely 36, Gilsinho 46) Flamengo - Gremio 1-1 (Adryan 62 / Moreno 18) Ponte Preta - Botafogo 0-0 Redoslijed: 1. Fluminense 53, 2. Atletico Mineiro 51 (-1), 3. Gremio 48, 3. Vasco da Gama 43, 5. Sao Paulo 39...