Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić s dva je pogotka predvodio Bayern do uvjerljive 4:0 pobjede na gostovanju kod drugoligaša Regensburga u 1. kolu Njemačkog kupa...

20.8.2012.
22:34

Davne 1994. godine Bavarci su posljednji put ispali u 1. kolu DFB-Pokala. Otada su ozbiljno shvaćali zadaće i protiv niželigaških klubova na startu natjecanja, a tako je bilo i u ponedjeljak. Nije momčad Juppa Heynckesa slijedila primjer čak šest klubova iz prve Bundeslige koji su tijekom subote i nedjelje ispadali od suparnika iz nižih razreda. Poveo je Bayern u 32. minuti kada je najveći dio posla napravio Franck Ribery. Po lijevoj je strani ušao u kazneni prostor, oslobodivši se svih čuvara i potom po zemlji uputio loptu u sredinu gdje je na dva metra sam bio Mandžukić kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol.

http://www.youtube.com/embed/gz1dt1q1KF0 Na 2-0 je u 60. minuti povećao Xherdan Shaqiri pogotkom iz slobodnog udarca. Kosovaru sa švicarskim državljanstvom, koji je ljetos stigao iz Basela, bio je to prvi udarac prema suparničkim vratima u službenoj utakmici za Bayern. Upravo je Shaqiri u 80. minuti sjajno proigrao Mandžukića koji je zaobišao domaćeg vratara Michaela Hofmanna i mirno zabio za 3-0. Priču je u 88. minuti zaključio Claudio Pizzaro, još jedan igrač koji je ovo ljeto pojačao Bavarce. Asistent je i ovom prigodom bio Shaqiri. http://www.youtube.com/embed/hGVNwzZ9YnY Regensburg – Bayern 0-4 Chemnitzer – Dynamo Dresden 0-3 RW Essen – Union Berlin 0-1, produžeci Sandhausen – Energie Cottbus 3-0