U utakmici 24. kola španjolskog prvenstva nogometaši madridskog Atletica su pobijedili Almeriju.

21.2.2015.
20:40

Hrvatski reprezentativac je u 13. minuti doveo Atletico u vodstvo, precizno izvevši udarac s bijele točke. Prethodio je tome prekršaj Dos Santosa na Godinu. U skoku je Dos Santos 'pogladio' Urugvajca po licu, gosti su se žalili, ali sudac je odlučio da je to jedanaesterac.

Mandžukić se nije obazirao na žalbe Andalužana, mirno je realizirao penal i upisao već 12. pogodak ove sezone u Primeri.

No, nije se na tome zaustavio. U 20. minuti je sjajno proigrao Antoinea Griezmanna koji je bez poteškoća zabio za 2:0, a njihova se suradnja ponovila i devet minuta kasnije. Ovaj je put Mandžukić glavom pronašao Francuza koji je donio Atleticu veliku prednost i praktički mu osigurao pobjedu. Naš je nogometaš iz igre izašao u 59. minuti kada ga je zamijenio Fernando Torres.

Atletico je tako na najbolji način iskoristio kiks Barcelone koja je u ranijoj utakmici kod kuće izgubila od Malage s 1:0. Momčad Diega Simeonea je i dalje trećeplasirana, ali sada ima tri boda zaostatka za Barcelonom i četiri za vodećim Real Madridom koji u nedjelju gostuje kod Elchea.