U 20. kolu kineske nogometne Superlige bivši napadač Chelseaja, Bjelokošćanin Didier Drogba, pokazao je zašto je doveden u Shenhuu. U visokoj 5:1 pobjedi dva je puta tresao protivničku mrežu.

4.8.2012.
16:38

Drogbina momčad je u Šangaju ugostila Hangzhou i već se nakon manje od sedam minuta igre našla u rezultatskom zaostatku. U 7. je minuti za 1:0 poentirao Feng Gang.

No, vodstvo gostiju nije trajalo ni dvije minute kada je Drogba zabio svoj prvijenac za šangajski klub. Do kraja poluvremena Shenhua je povela preko Feng Renlianga u 34. minuti.

U nastavku se rezultat od 2:1 nije mijenjao sve do 84. minute kada je u manje od 10 minuta Shenhua postigla tri pogotka. Najprije je Drogba u 84. postigao svoj drugi pogodak na susretu, da bi posao u 87. zaključili Giovanni Moreno, odnosno u 92. Joel Griffiths.