VELIKO PRIZNANJE ZA VATRENOG: / Kovačić u idealnoj postavi kola španjolskog prvenstva

Vezni nogometaš hrvatske reprezentacije Mateo Kovačić pronašao je mjesto u idealnom sastavu kojeg sačinjavaju igrači koji su obilježili deseto kolo španjolskog prvenstva.

1.11.2016.
9:12
AFP, GERARD JULIEN

Izbor sastava u formaciji 3-4-3 donosi Marca, a 22-godišnji Hrvat u njemu zauzima mjesto kao jedan od tek dvojice Realovih nogometaša. Drugi je strijelac tri pogotka u 4-1 pobjedi kod Alavesa Portugalac Cristiano Ronaldo kojem je pripala lijeva strana napadačke linije. Uz njega su u njoj dvostruki strijelce s prošlih utakmica Atleticov Kevin Gameiro te Celtin Iago Aspas. Barceloninih igrača nema.

'KOVAČIĆ JE NAJVEĆE POJAČANJE REALA': /

Htio je otići, a sad je on taj koji donosi balans u Realovoj igri

Kovačić je protiv Alavesa oduševio u toj mjeri da su ga neki prozvali najboljim pojačanjem Realove momčadi. Iza njega je sedam ligaških nastupa ove sezone od kojih šest u punoj minutaži, a i u sedmoj (protiv Betisa) je bio dio udarne postave te je teren napustio u 65. minuti pri rezultatu 5-1. Omjer momčadi u ligaškim utakmicama s Kovačićem na travnjaku iznosi pet pobjeda i dva remija.

Idealna momčad kola: Diego Lopez - Sergi Roberto, Ramis, Inigo Martinez - Carrasco, Viera, Kovačić, Emre Colak - Iago Aspas, Gameiro, Ronaldo