NOVI DEBAKL SPLIĆANA: / Rijeka se poigrala s Hajdukom i utrpala im čak četiri komada

U derbiju 6. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Rijeke su na Poljudu pobijedili Hajduk s 4-2 i tako nastavili dugačak niz pozitivnih rezultata protiv splitskog kluba.

21.8.2016.
20:30
Ivo Cagalj/PIXSELL

HAJDUK - RIJEKA 2-4

HAJDUK: Stipica, Juranović, Šimić, Bilij, Pejić, Savvas, T. Bašić, Tudor, Maganto, Erceg, Ohandza

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović, Gavranović, Andrijašević, Bezjak

STRIJELCI: 1-0 Ohandza (13 - 11m), 1-1 Gavranović (24), 1-2 Bezjak (35 - 11m), 1-3 Bezjak (62), 2-3 Ismajli (66), 2-4 Andrijašević (78)

Ovo je bila 16. utakmica zaredom u kojoj je Rijeka ostala neporažena protiv Hajduka! Osim toga, momčad s Kvarnera je došla do četvrtog uzastopnog trijumfa na Poljudu.

Hajdukov trener Marijan Pušnik se odlučio na rizik i na teren je izveo 'šareni' sastav bez velikog broja važnih igrača koje je odlučio čuvati za uzvrtanu utakmicu završnog pretkola Europske lige protiv Maccabija. Na kraju je to skupo platio jer je nakon debakla protiv Dinama (0-4) doživio još jedan težak udarac.

Dva jedanaesterca

Splićani su poveli u 13. minuti kada je Ohandza bio precizan s bijele točke. Jedanaestercu je prethodio Bradarićev prekršaj nad Ercegom u kaznenom prostoru.

Primljeni gol nije obeshrabrio Rijeku koja je odlučno krenula u preokret i već u 24. minuti stigla do izjednačenja. Elez je nabacio s lijeve strane, a domaći nisu pazili na Gavranovića koji je glavom smjestio loptu iza leđa Stipice. Deset minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac i za goste nakon što je Bilij je srušio Ristovskog. Precizan s bijele točke bio je Bezjak.

Slovenski napadač je u 62. minuti povećao prednost Rijeke, zabivši iz blizine nakon ubačaja Vešovića s desne strane. Četiri minute kasnije Ismajli je pogodio glavom i vratio nadu Hajduku, ali do preokreta nije došlo.

Rijeka na vrhu s Dinamom

Domaći su posljednjih petnaestak minuta igrali s igračem manje jer se ozlijedio Šimić, a Pušnik više nije imao pravo na zamjenu. Kekova momčad je to iskoristila i u 78. minuti je Andrijašević zabio za konačnih 4-2.

Rijeka je nakon šest kola i dalje bez poraza, a sa 16 bodova dijeli vrh ljestvice s Dinamom. Hajduk je, pak, na četvrtom mjestu sa šest bodova manje.

REZULTATI:

Inter - Lokomotiva 2-1 Hajduk - Rijeka 2-4

LJESTVICA:

1. Rijeka 6 5 1 0 14-4 16 2. Dinamo 6 5 1 0 13-3 16 3. Osijek 6 4 1 1 10-6 13 4. Hajduk Split 6 3 1 2 10-9 10 5. Slaven Belupo 6 2 3 1 8-6 9 6. Inter Zaprešić 6 1 2 3 7-11 5 7. Cibalia 6 0 3 3 8-13 3 8. NK Split 6 0 3 3 2-7 3 9. Istra 1961 6 0 3 3 3-11 3 10. Lokomotiva 6 0 2 4 5-10 2

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE! RIJEKA JE POBIJEDILA S 4-2.

78' - Sijevnula je još jedna kontra Rijeke koju je pogotkom iz blizine okončao Andrijašević. Prvi mu je to gol u dresu Rijeke.

78' - GOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 4-2.

77' - Domaći sada igraju s igračem manje jer se ozlijedio Šimić i ne može nastaviti.

73' - Odlično je pucao Bašić iz slobodnjaka, ali obranio je Prskalo.

72' - Kod Hajduka je izašao Pejić, a ušao Said.

69' - Vešović je pucao iz daljine, ali lako je to ukrotio Stipica.

66' - Tudor ja nabacio s desne strane, a Ismajli glavom svladao Prskala.

66' - GOOOOOOOOL! HAJDUK JE SMANJIO NA 2-3.

62' - Bezjak je iz blizine, nakon ubačaja s desne strane, lakoćom smjestio loptu u mrežu domaćih.

62' - GOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 3-1.

55' - Umjesto Maganta, ulazi Futacs kojem je to debi za Hajduk.

54' - Bezjak je pucao glavom, lopta odlazi iznad gola.

50' - Ozlijedio se Gavranović, umjesto njega ulazi Matei.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA,RIJEKA VODI S 2-1.

41' - Još jedna šansa za goste, opet je to bio Andrijašević. Pucao je glavom, ali otišla je lopta preko gola.

40' - Andrijašević je bio u stopostotnoj prilici, izbio je sam pred Stipicu, ali je ovaj uspio skrenuti loptu u korner.

39' - Dobra prilika za Hajduk, pucao je Bašić s vrha šesaesterca, ali lopta je otišla koji centimetar od gola.

37' - Pušnik u igru uvodi Ismajlija umjesto očajnog Bilija.

35' - Bezjak je laganim udarcem po zemlji svladao Stipicu s bijele točke.

35' - GOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 2-1.

34' - JEDANAESTERAC ZA RIJEKU! Bilij je srušio Ristovskog.

33' - Novi pokušaj Gavranovića iz daljine, ali bio je to preslab udarac i lagan posao za Stipicu.

32' - Pokušao je Ohandza iz okreta s ruba kaznenog prostora, ali uspio je obraniti Prskalo.

27' - GREDA! Mišić je gađao iz slobodnog udarca sa 17 metara i zamalo donio prednost Rijeci.

24' - Elez je nabacio s lijeve strane, a domaći nisu pazili na Gavranovića koji je glavom smjestio loptu iza leđa Stipice.

24' - GOOOOOOOL! RIJEKA JE IZJEDNAČILA NA 1-1.

23' - Nova opasnost pred golom Hajduka. Vešović se sjurio po desnoj strani i pokušao ubaciti u sredinu, ali uspjeli su to domaći izbaciti u korner.

22' - Glavom je pokušao Mitrović, ali otišla je lopta daleko od gola.

18' - U opasnom je naletu bio Maganto, ali stigao je Prskalo prije njega do lopte i otklonio potencijalni problem.

13' - Ohandza je preuzeo odgovornost i bez problema matirao Prskala s bijele točke.

13' - GOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 1-0.

12' - JEDANAESTERAC ZA HAJDUK! Bradarić je u kaznenom prostoru srušio Ercega.

11' - Prva ozbiljnija prilika, pucao je Andrijašević s ruba šesnaesterca, ali obranio je Stipica.

6' - Opasan je ubačaj bio pred gol domaćih, ali uspio se Stipica dokopati lopte.

3' - Pušnik je na teren izveo šareni sastav, mnoge igrače je odlučio odmarati za uzvrat protiv Maccabija u Europskoj ligi.

1' - POČELA JE UTAKMICA!