VATRENI JUNAK VELIKOG DERBIJA: / Ivan Perišić ušao s klupe i srušio Juventus na San Siru!

Nogometaši Intera u velikom su derbiju talijanskog prvenstva pobijedili Juventus s 2-1, a junak utakmice bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

18.9.2016.
20:21
AFP, MARCO BERTORELLO

Nerazzurri su pred svojim navijačima u dvoboju 4. kola preokretom došli do velike pobjede, a pobjednički je pogodak u 78. minuti postigao Perišić koji je u igru ušao devet minuta ranije. Interu je ovo prva pobjeda nad Juventusom u Seriji A od studenog 2012. godine. Osim toga, Inter je prvi put nakon 1979. uspio pred svojim navijačima nadoknaditi zaostatak u utakmici protiv Stare dame.

Mandžukić u početnoj postavi

Juventus je poveo u 66. minuti kada je Alex Sandro prošao po lijevoj strani i centrirao, a Stephan Lichtsteiner zabio iz blizine. No, samo dvije minute kasnije Ever Banega je izveo korner s desne strane, a Mauro Icardi glavom pogodio za izjednačenje.

U 78. minuti Icardi je nabacio s desne strane, a Perišić glavom poslao loptu u mrežu za pobjedu Intera. U posljednjoj je minuti Banega dobio drugi žuti karotn, ali domaći su uspjeli sačuvati prednost.

Mario Mandžukić je pomalo neočekivao bio u početnoj postavi Juventusa, a izašao je u 74. minuti. Šest minuta kasnije u igru je za goste ušao Marko Pjaca. Kod domaćih Marcela Brozovića nije bilo u kadru, a dio talijanskih medija navodi da ga ja trener Frank de Boer prekrižio zbog "neprofesionalnog ponašanja".