SPEKTAKULARNA BITKA ZA MADRID: / Nezaustavljivi Cristiano Ronaldo uništio Atletico i utišao Calderon

Nogometaši Real Madrida u 12. su kolu španjolskog prvenstva kao gosti deklasirali gradskog rivala Atletico s 3-0, a briljirao je Cristiano Ronaldo.

19.11.2016.
20:12
AFP, CURTO DE LA TORRE

ATLETICO - REAL MADRID 0-3

ATLETICO: Oblak - Juanfran, Savić, Godin, Filipe - Saul, Koke, Gabi, Carrasco - Torres, Griezmann

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Modrić, Kovačić, Isco - Vazquez, Ronaldo, Bale

STRIJELCI: 0-1 Ronaldo (23), 0-2 Ronaldo (71 - 11m), 0-3 Ronaldo (77)

Šest utakmica zaredom u španjolskoj Primeri Real nije uspio svladati velikog gradskog suparnika, ali Zidaneova je momčad sve naplatila ove subote. S dvojicom hrvatskih reprezentativaca, Lukom Modrićem i Mateom Kovačićem, koji su odigrali cijelu utakmicu, te raspoloženim Ronaldom, Real je stao na kraj Simeoneovoj momčadi koja je bila daleko od izdanja kakva je pružala prijašnjih sezona.

Real je poveo u 23. minuti kada je Ronaldo izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, a lopta se odbila od živog zida, promijenila smjer i prevarila Oblaka.

UŽASAN DAN ZA BARCELONU: /

Katalonci najprije ostali bez Messija, a onda i bez bodova!

Prestigao Di Stefana

Na početku drugog poluvremena Atletico je napravio pritisak, ali nakon što nije uspio izjednačiti, potpuno je potonuo. U 69. je minuti Savić srušio Ronalda u kaznenom prostoru, a Portugalac je sam izveo udarac s bijele točke i bio precizan. Konačnih 3-0 Ronaldo je postavio u 77. minuti nakon Baleova prodora i asistencije.

Ronaldo sada na kontu ima 18 golova u madridskim derbijima čime je prestigao klupsku legendu Alfreda di Stefana. Sedam od tih golova je postigao na Vicente Calderonu pri čemu je lošiji samo od Brazilca Ronalda (9).

Nakon Barcelonina subotnjeg kiksa protiv Malage (0-0), Real sada na vrhu ima četiri boda prednosti pred Kataloncima. S tri poraza u zadnja četiri kola Atletico je pao na peto mjesto s velikih devet bodova zaostatka za Realom.

UŽIVO:

90+2' - KRAJ UTAKMICE, REAL JE POBIJEDIO S 3-0.

89' - Modrić je pokušao glavom, ali otišla je lopta preko gola.

77' - Bale se sjurio po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje je Ronaldo lakoćom smjestio loptu u mrežu.

77' - GOOOOOOOOL! REAL VODI S 3-0.

71' - Ronaldo je bio precizan s bijele točke, Oblak je bio nemoćan.

71' - GOOOOOOL! REAL VODI S 2-0.

69' - JEDANAESTERAC ZA REAL! Savić je srušio Ronalda u kaznenom prostoru.

61' - Correa i Gameiro ulaze kod Atletica, a izlaze Gabi i Torres.

58' - Modrić se lijepo probio kroz sredinu, ali je Godin blokirao njegov pokušaj dodavanja.

51' - Novi šut Griezmanna nakon što je Modrić izgubio loptu, ali Navas brani.

50' - Stisnuo je Atletico. Sada je pokušao i Griezmann, ali izbio je to Navas.

48' - Sjajan šut Carrasca, ali otišla je lopta pored gola.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REAL VODI S 1-0.

40' - Real je bolji, ima inicijativu i više prilika. Atletico zasad nema pravi odgovor.

31' - Pucao je Ronaldo iskosa s lijeve strane, ali slovenski vratar je bio na mjestu.

26' - Gabi je dobio žuti karton zbog grubog starta na Modriću.

23' - Ronaldo je izveo slobodan udarac, a lopta se odbila od nekoga u živom zidu, promijenila smjer i prevarila Oblaka.

23' - GOOOOOOOL! REAL MADRID VODI S 1-0!

21' - Modrić je bio u prilici, pucao je s ruba šesnaesterca, ali opet je Oblak bio siguran.

12' - Velika prilika za Real! Marcelo je nabacio s lijeve strane, Ronaldo sjajno pucao glavoma, ali Oblak je zaustavio loptu na crti.

9' - Saul je bio u prilici, ali njegov udarac nije bio precizan.

6' - Još traje početno ispitivanje snaga, ali zasad je napadački aktivniji Atletico.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

'0 - Real ima puno problema s ozljedama. U sastavu nema Pepea, Kroosa i Casemira, a na klupi su Ramos i Benzema.

0' - Oko pola sata je ostalo do početka utakmice. Realov trener Zidane u početnu je postavu uvrstio oba hrvatska veznjaka, Modrića i Kovačića. Domaći trener Simeone ostavio je, pak, Vrsaljka na klupi.