USPAVANKA U KOPRIVNICI: / Hajduk nije uspio probiti Slavenov bunker i preskočiti Rijeku

Nogometaši Slaven Belupa pred svojim su navijačima odigrali neodlučeno 0-0 protiv Hajduka u dvoboju 14. kola hrvatskog prvenstva. USKORO OPŠIRNIJE...

29.10.2017.
14:48
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

PA KOME JE OVO PALO NA PAMET? Delegat dopustio vrlo neobičnu situaciju na utakmici u Koprivnici

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0-0

SLAVEN BELUPO: Marković, Rebernik, Međimorec, Vidović, Goda, Bouadla, Purić, Katić, Kendeš, Trebotić, Bogojević

HAJDUK: Stipica, Tudor, Ismajli, Lopez, Memolla, Bašić, Radošević, Pešić, Hamza, Erceg, Ohandza

Nogometaši Slaven Belupa s novim trenerom Tomislavom Ivkovićem, koji je na klupi Koprivničana zamijenio Željka Kopića, uspjeli su na svom terenu osvojiti bod protiv favoriziranog Hajduka i s 14 bodova iz isto toliko susreta, učvrstili su svoju poziciju na sedmom mjestu prvoligaške ljestvice.

Unatoč terenskoj premoći i posjedu lopte od 61 posto, nogometaši Hajduka nisu uspjeli stvoriti puno izglednih prigoda za postizanje pogotka. Napadači Hajduka uputili su 15 udaraca prema golu domaćina, od kojih tri unutar okvira, ali nisu uspjeli zabiti gol koji bi im donio tri boda i diobu drugog mjesta s Osijekom. Slaven se organizirano branio tijekom cijele utakmice, a Hajduk u prvih 45 minuta nije uspio stvoriti nijednu izglednu prigodu jer su njegovi napadači u šest navrata pucali na gol Markovića, ali niti jednom nisu uspjeli pogoditi okvir gola.

Prilike Pešića, Almeide i Ercega

U drugom poluvremenu Hajduk se ponovno nametnuo, a izglednu prigodu za postizanje pogotka u 58. minuti propustio je Pešić koji je s 12 metara pucao preko gola. U 62. minuti ni Almeida iz blizine nije uspio ubaciti loptu u mrežu domaćih. U 67. minuti Erceg je oštro pucao po travi, ali Marković je obranio njegov udarac.

S osvojenim bodom Hajduk ostaje na četvrtom mjestu s 25 bodova, koliko ima i trećeplasirana Rijeka.

UŽIVO:

90+3' - UTAKMICA JE ZAVRŠENA, REZULTAT JE 0-0.

87' - Posljednja izmjena kod Hajduka: Šehić je ušao umjesto Hamze.

86' - Delić je glavom pokušao prebaciti do Almeide, ali domaći su i to otklonili.

85' - Pokušavaju Splićani svim silama doći do pobjede, ali Slavenov bunker je neprobojan.

79' - Ercegov udarac s 12 metara iskosa Marković je još jednom uspio obraniti.

74' - Još jedna izmjena kod Slavena: izašao je Trebotić, a ušao Jovičić.

70' - Kod domaćih je ušao Arap umjesto Bogojevića.

68' - Erceg je pucao iskosa s lieve strane, Marković je obranio. U nastavku akcije je Almeida pokušao glavom, ali i to je uhvatio golman domaćih.

67' - Sjajno je opalio Tatar iskosa s lijeve strane, ali Stipica je to uspio obraniti.

63' - Izašao je Pešić, a u igri je Delić kojem je to debitantski nastup za Hajduk.

62' - Memolla je ubacio s lijeve strane, a Almeida iz teške pozicije pucao pored gola.

59' - Dobra šansa sada i za domaće. Rebernik je pucao s ruba kaznenog prostora, ali pogodio je vanjski dio mreže.

58' - Velika prilika za Hajduk. Almeidu je glavom spustio loptu za Pešića, ali njegov udarac s 12 metara otišao je preko gola.

56' - Erceg je pokušao atraktivnim 'škaricama' matirati Markovića, ali otišla je lopta daleko od gola.

53' - Kod domaćih u igru ulazi Tatar umjesto Kendeš.

51' - Erceg je opalio lijevom nogom s ruba šesnaesterca, ali njegov je udarac blokiran.

46' - Na poluvremenu je u svlačionici ostao Ohandza, a Hajdukov napad će predvoditi Almeida.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+1' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 0-0.

42' - Hamza je opalio s 20 metara, ali ni njegov pokušaj nije bio precizan.

36' - Tudor je nabacio s desne strane, Hamza pucao glavom, ali lopta je opet otišla pokraj gola.

28' - Udarac Tome Bašića s 20 metara, lopta je otišla preko vrata.

27' - Radošević je dobio loptu na 23 metra i opalio desnom nogom, ali pored gola.

22' - Memolla se probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a Katić je nespretno reagirao i umalo smjestio loptu u vlastitu mrežu.

17' - Bašić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, ali izbacili su to domaći u korner.

12' - Ima Hajduk inicijativu, kontrolira loptu, ali zasad nema konkretnih prilika.

7' - Velika prilika za Slaven. Bogojević se oslobodio i pucao s 14 metara, ali lopta je prošla pored vratnice.

6' - Toma Bašić je ubacio lijevom nogom s desne strane, ali nitko od njegovig suigrača nije stigao na loptu.

4' - Erceg se po lijevoj strani sjurio u šesnaesterac, ali njegov pokušaj nabacivanja u sredinu je bloikiran.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Hajduk eventualnom pobjedom u ovoj utakmici može preskočiti Rijeku i gurnuti je na četvrto mjesto.

0' - Na klupi Slaven Belupa u ovoj će utakmici debitirati Tomislav Ivković koji je na mjestu trenera zamijenio Željka Kopića.