TUGA NA POLJUDU: / Hajduk nakon trilera jedanaesteraca opet ostao bez Europe

Nogometaši Hajduka ostali su bez plasmana u Europsku ligu nakon lošijeg izvođenja jedanaesteraca.

25.8.2016.
23:15

Nogometaši Hajduka nisu se uspjeli plasirati u natjecanje po skupinama Europske lige, uspješniji od njih je u 4. pretkolu bio Maccabi iz Tel Aviva nakon boljeg izvođenja 11-eraca. Hajduk je u 90 minuta uzvrata na Poljudu pobijedio sa 2-1 i tako nadoknadio istovjetan zaostatak iz Netanye iz prvog dvoboja, a kako se niti u produžetku rezultat nije mijenjao pristupilo se izvođenju 11-eraca u kojemu su sa 4-3 bolji bili gosti.

RUŽNE SCENE: /

Navijači divljali na tribinama Hajdukova stadiona, došlo do tučnjave

Ćosić junak

Strijelac oba gola za Hajduk bio je Marko Ćosić u 40. i 59. minuti, no upravo je on promašio i ključni 11-erac u raspucavanju, dok je gol za Maccabio postigao Ezequiel Scarione u 52. minuti.

Nakon što je izdržao početni pritisak Maccabija, Hajduk je u drugom dijelu prvog poluvremena zaigrao ofenzivnije, a takva je igra donijela i rezultat u 40. minuti. Tino Sve Sušić izveo je slobodni udarac iskosa s lijeve strane, a u gužvi u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Marko Ćosić koji je utrčao na drugu vratnicu i nogom proslijedio loptu u mrežu.

U tim trenucima Hajduk je imao rezultat koji ga vodi u natjecanje po skupinama Europske lige.

No, već početkom nastavka Maccabi je poravnao. U 52. minuti dosuđen je slobodni udarac za goste gotovo na istom mjestu s kojega je i Sušić ubacio za pogodak Hajduka. Izveo ga je Argentinac Ezequiel Scarione, a lopta je, bez da ju je itko dotaknuo, završila u lijevom kutu nemoćnog Kalinića.

Ipak, taj je rezultat stajao samo sedam minuta prije no što je Hajduk stigao do svog drugog pogotka i to na sličan način. Ponovno je Sušić izveo slobodni udarac potpuno iskosa s lijevog krila, a Ćosić se najbolje snašao pred golom i glavom u padu s tri metra pogodio mrežu.

Kalinić skinuo dva penala

Do kraja dvoboja Hajduk je prepustio inicijativu Maccabiju, te se ograničio na pokušaje iz protunapada, a takva je igra u produžetku donijela i dvije izgledne prilike. Prvo je Ohandza u 93. minuti nakon dugog sprinta ostao bez snage za bolji udarac i pogodio Rajkovića, a najbolju priliku imao je Sušić u 105. minuti. Nakon akcije Tudora i Ohandze lopta je pala pred Sušića, no i on je iz izgledne situacije sa 15-ak metara pucao ravno u vratara Maccabija.

Prilikom izvođenja 11-eraca u prvih pet serija vratar Hajduka Lovre Kalinić obranio je udarce Ben Haima i Scarionea, ali su kod Hajduka neprecizni bili Tudor i Ohandza, pa se krenulo i u dodatnu šestu seriju. Dvostruki strijelac Ćosić prebacio je gredu, da bi potom Rikan zabio za Maccabijev prolazak dalje.

Ovo je treća sezona u kojoj Hajduk ispada u 4. pretkolu Europske lige, prije dvije godine ispao je od Dnipra (1-2 u Dnipropetrovsku i 0-0 u Splitu), a lani od Slovana (0-1 u Liberecu i 0-1 u Splitu).

Uživo:

Hajduk - Maccabi Tel-Aviv 2:1 (3:4)

Hajduk: Kalinić, Ismajli, Šimić, Ćosić, Memolla, Jefferson, Savvas, Sušić, Kožulj, Vlašić, Said.

Maccabi Tel-Aviv: Rajković, Dasa, Ben Haim, Tibi, Ben Harush, Igiebor, Scarione, Medunjanin, Miha, Ben Basat, Benayoun

6. serija - Ćosić preko gola. Rikan zabija.

5. serija - Sušićje zabio. Medunjanin je mirno zabio.

4. serija - Savvas je zabio. Sa je izjednačio na 2:2.

3. serija - Ohandza je promašio cijeli gol. Scarione je tukao, Kalinć po drugi put obranio.

2. serija - Rajković brani Tudorov pokušaj. Kalinić je skinuo Ben Haimu.

1. serija - Hajduk puca prvi. Nikola Vlašić zabija. Macabi je izjednačio preko Itzhakija.

Kraj

115' Još pet minuta i gledat ćemo penale.

Drugi produžetak

105' Velika prilika. Sušić je potegao sa 16 metara, ali je lopta otišla ravno u Rajkovića.

94' Ohandza je napravio prekrasnu solo akciju. S centra je krenuo, prošao je pored dva suparnička igrača, ali njegov završni udarac obranio je Rajković. Šteta.

91' Nastavila se utakmica.

Prvi produžak

Kraj, igrat će se produžeci

85' Prvi pokušaj Franka Ohandze. Tukao je s vrha 16-erca pokraj gola.

66' Na tribinama se nalazi 21.112 gledatelja.

62' Iz igre je izašao Ahmed Said Said, a ušao Franck Ohandza.

59' GOOL Marko Ćosić donio je Hajduku novo vodstvo. Sušić je opet sjajno ubacio na drugu vratnicu gdje se našao Ćosić.

52' GOOL Scarione je donio izjednačenje Izraelcima iz slobodnog udarca.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Ben Basat imao je 100 postotnu priliku. Na jednu povratnu loptu loše je reagirala Hajdukova obrana, bio je napadač u čistoj prilici ali je loše pucao.

40' GOOL Sušić je perfektno ubacio u kazneni prostor, tamo se našao Marko Ćosić i poslao loptu u mrežu. Nakon toga nastala je ludnica na Poljudu.

32' Sušić je nakon kornera primio jednu loptu te je tukao iz voleja malo iznad gola.

25' Said je centrirao s desne strane, ali je Rajković ulovio loptu ispred Sušića.

22' Jeffersonaje tukao s 20 metara ali pored gola Rajkovića.

18' Dosta mirna utakmica na Poljudu. Jedina uzbudljiva stvar je navijanje.

10' Prvi udarac na utakmici. Pokušao je Ben Basat, ali prelako za Kalinića.

7' Nema prevelikih uzbuđenja na terenu.

1' Počela je utakmica.