SPEKTAKULARAN DERBI NA OLD TRAFFORDU: / Šok za Mourinha i Manchester United u posljednjim trenucima

U prvoj utakmici 12. kola, ujedno i velikom derbiju engleskog prvenstva, nogometaši Manchester Uniteda i Arsenala su na Old Traffordu odigrali neodlučeno 1-1.

19.11.2016.
13:37
AFP, PAUL ELLIS

MANCHESTER UNITED – ARSENAL 1-1

MANCHESTER UNITED: De Gea - Valencia, Jones, Blind, Rojo - Herrera, Carrick, Pogba - Mata, Martial, Rashford

ARSENAL: Čech - Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin, Elneny - Ramsey, Özil, Walcott - Sanchez

Iako su Topnici došli na Old Trafford u daleko boljoj ovosezonskoj formi od Uniteda, još se jednom pokazalo da Wengerovoj momčadi nikako ne odgovaraju Crveni vragovi, a još manje njihov trener Jose Mourinho. Arsenal je posljednji put u prvenstvenoj utakmici na Old Traffordu slavio još 2006. godine, a od 15 okršaja protiv Mourinha, Wenger je pobijedio samo jednom i to u ne posebno važnom Community Shieldu.

MRŽNJA KOJA NEMA KRAJ: /

Pogledajte kako je izgledalo rukovanje trenera koji ne mogu vidjeti jedan drugoga

No, gosti iz Londona itekako mogu biti zadovoljni rezultatom jer je United, posebno u drugom poluvremenu, bio bolja momčad. Stalni pritisak Mourinhovih nogometaša urodio je plodom u 69. minuti kada je Pogba pronašao Herreru na desnoj strani kaznenog prostora, a ovaj poslao povratnu loptu prema Mati koji ju je s 12, 13 metara smjestio u mrežu.

Niz od 17 utakmica

Nastavio je United i nakon toga s pritiskom, ali pokazalo se da je Wenger napravio puno bolje izmjene od Mourinha jer su mu upravo igrači koji su ušli u nastavku donijeli bod. U 89. minuti Oxlade-Chamberlain je nabacio s desne strane, a Giroud sve nadskočio i glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 1-1.

Posrnuli United tako u posljednjih devet kola ima samo dvije pobjede, dok je Arsenal produljio niz nepobjedivosti na 17 utakmica, računajući sva natjecanja. Uoči ostalih utakmica 12. kola Arsenal je treći s 25 bodova, dok je Manchester na šestom mjestu sa šest bodova manje.

UŽIVO:

90. minuta: Kraj utakmice, rezultat je neodlučen 1-1.

89. minuta: GOOOOOOL! Arsenal je uspio izjednačiti. Oxlade-Chamberlain je nabacio s desns strane, a Giroud sve nadskočio i glavom zakucao loptu u mrežu.

85. minuta: Oxlade-Chamberlain i Xhaka su u igri za Arsenal, dok je Mourinho zveo Schneiderlina umjesto strijelca Mate.

73. minuta: Wenger je uveo Girouda umjesto Elnenyja.

69. minuta: GOOOOOOL! Manchester United je poveo s 1-0. Pogba je pronašao Herreru na desnoj strani kaznenog prostora, a ovaj poslao povratnu loptu prema Mati koji ju je smjestio u mrežu.

63. minuta: U igru je ušao kapetan Uniteda Wayne Rooney, a izašao je Martial. Odmah nakon toga je Darmiana zamijenio Blind.

50. minuta: Domaći opet traže jedanaesterac, lopta se od Mustafijeva tijela odbila u ruku, ali sudac nije reagirao.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Old Traffordu.

45. minuta: Završeno je prvo poluvrijeme, rezultat je i dalje 0-0.

41. minuta: Odlična prilika za United, ali Čech je izvukao loptu ispod grede nakon udarca Martiala.

34. minuta: Mourinho he bijesan jer sudac nije pokazao na bijelu točku nakon duela Monreala i Valencije.

24. minuta: Žuti karton za Darmiana zbog grubog starta na Walcottu.

16. minuta: Zbog grubog starta na Herreri javno je opomenut Sanchez.

7. minuta: Slobodan udarac Juana Mate odlazi pored gola, s druge strane Sanchez pokušava glavom. Pozicija je bila dvojbena, no zastavica kojom bi bilo označeno zaleđe nije podignuta. Kako bilo, od svega ništa i dalje je 0-0.

1. minuta: Utakmica je započela!

Nije tajna, menadžer Manchester Uniteda Jose Mourinho i šef struke londonskog Arsenala Arsene Wenger nisu najbolji prijatelji. Dapače, povijest njihovih sukoba duboka je, a produbljuje se dodatno svakim novim ogledom.

U trinaest službenih odigranih Wenger nije niti jednom slavio, tvrdi Daily Mail navodeći da ima ostvaren omjer od šest remija i sedam poraza. no šanse mu u subotu rastu. Pritom, valja spomenuti, slavlje u Community Shieldu nije uračunato.

Arsenalova momčad je u sjajnom nizu od šesnaest utakmica bez poraza, a Mourinho u ovom ogledu ne može računati na Ibrahimovića, Smallinga, Bailyja i Fellainija. Nije savršeno niti u redovima Arsenala, pa francuski stručnjak ovom prilikom ne može računati na Welbecka, Mertesackera, Bellerína i Cazorlu.