RIJEKA PROTUTNJALA KROZ ZAPREŠIĆ: / Kekova momčad ostavila Inter bez šanse, Rudeš do boda s dva igrača manje

Nogometaši Rijeke upisali su 3-1 pobjedu na gostovanju kod Intera u Zaprešiću u utakmici igranoj u sklopu 7. kola domaćeg prvenstva.

26.8.2017.
22:50
PIXSELL

Rijeka je bila puno opasniji suparnik ovog ogleda čemu u prilog govori i broj udaraca prema vratima. Uputili su ih igrači Matjaža Keka 21 (14 u okvir), dok je vratima Prskala domaćin zaprijetio tek triput.

U prvoj utakmici dana Slaven Belupo i Rudeš su odigrali 2-2.

U Koprivnici je goste u vodstvo doveo Havojić (29) koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaćih i glavom proslijedio loptu u mrežu. Pejić (50) je nakon samo pet minuta igre u nastavku poravnao dobrim udarcem glavom koji se od grede odbio iza leđa Picaka. U 56. minuti kada je vratar Rudeša Picak isključen zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, a brojčanu nadmoć Slaven je iskoristio već u 60. minuti kada je Ivanovski (60) nečuvan s pet-šest metara glavom zatresao mrežu iza nemoćnog Čondrića.

Rudeš je u 63. minuti ostao s dva igrača manje jer je isključen i Glauder, ali umjesto da domaći sastav potvrdi pobjedu u samoj završnici gosti su izjednačili. Vratar Slavena Marković srušio je vlastitog stopera koji je pao na Havojićevu nogu, a sudac Pejin je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Havojić (90+3-11m).

Ovo je već drugog kolo zaredom da Rudeš utakmicu završava s devetoricom, isto mu se dogodilo i prije šest dana u utakmici protiv Hajduka.

U nedjelju su na rasporedu susreti Lokomotiva - Dinamo, Cibalia - Osijek i Hajduk - Istra 1961.

INTER - RIJEKA 1-3

Inter: Santini; Haramustek, Nekić, Dalić, Bosec; Čirjak, Rak, Šarić, Ottochian, Puljić, Tomičić

Rijeka: Prskalo; Vešović, Punčec, Župarić, Zuta; Kvržić, Mišić, Maleš, Gorgon; Heber, Gavranović

90+2. minuta: Utakmica je završila pobjedom Rijeke 3-1.

90. minuta: Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

75. minuta: Još petnaestak minuta utakmice u kojoj je Rijeka kvalitetniji i konkretniji suparnik. Inter nije mnogo pokazao i ne promijeni li se drastično, branitelj naslova uzet će ovdje tri boda.

65. minuta: Mrmić je na jednakim ispitima kao i njegov prethodnik iz prvog poluvremena. Izuzev onog od prije devet minuta, dobro se snalazi.

56. minuta: GOOOOOL! Kakav odgovor Rijeke, opet su prvaci na +2. Glavom nakon ubacivanja iz kuta pogađa Gavranović.

54. minuta: GOOOOL! Inter je smanjio, rezultat je 2-1 za Rijeku. Lijepo se Jakov Puljić okrenuo u kaznenom prostoru gostiju i pogodio iz možda i prve prave prilike!

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme. Na vrata Intera stao je Mrmić kojeg je odmah udarcem iz daljine testirao Mišić.

45. minuta: Kraj prvog poluvremena.

34. minuta: GOOOOOL! Rezultat je 2-0 nakon što je svoj drugi pogodak večeri postigao Heber. Velik dio posla odradio je Gavranović koji je odvukao Santinija i dvojicu braniča na lijevu stranu a onda gurnuo loptu u srce šesnaesterca gdje je natrčao brazilski napadač i pospremio ju za povećanje vodstva.

Minutu kasnije Maleš napušta travnjak. Čini se da je u pitanju ozljeda kuka.

23. minuta: Heber u novoj šansi, nije pucao loše, ali Santini i ovaj puta siguran. Rijeka u potpunosti dominantna, Inter pritisnut na svojoj polovici...

12. minuta: Prilika Rijeke za povećanje vodstva. Pucao je Gorgon, Santini obranio.

6. minuta: GOOOOOOL! Gorgon je s centra proslijedio prema Kvržiću, a ovaj uposlio Hebera za vodstvo Rijeke 1-0.

2. minuta: Maleš je opalio iz velike udaljenosti - greda se trese.

1. minuta: Utakmica je započela!