LUDO DRUGO POLUVRIJEME HAJDUKA! / Splitski Bijeli uspjeli preokrenuti utakmicu i izvući remi protiv Iasija

Nogometaši Hajduka su u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige remizirali sa CSMS Iasijem 2-2.

14.7.2016.
22:00
Miranda Cikotic/PIXSELL

CSMS IASI - HAJDUK 2:2

CSMS LASI: Grahovac, Voicu, Mihalacke, Franicesku, Tiganasu, Ciucur, Mitić, Cirstea, Gheorghe, Bole, Piccioni.

HAJDUK: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Milić, Jefferson, Kožulj, T. Bašić, Tudor, Vlašić, Mastelić.

Strijelci: 1-0 Cristea (19.), Piccioni 2-0 (23.), 2-1 Ohandza (47.), 2-2 Said (93.)

Hajduk je posljednje dvije sezone došao do play-off runde Europske lige preskočivši u sezoni 2014/15. Dundalk i Šahtar Karagandi, a lani Kalev, Koper i Stromsgodset. No, u završnim kolima kvalifikacija Dnjipro i Slovan Liberec bili su prevelike prepreke.

Ove sezone Hajdukov san - Europska liga započeo je u Rumunjskoj, a nakon prvih pola sata utakmice činilo se kako će ovdje i završiti. Splićani su očajno ušli u susret i domaćin je nakon 30 minuta vodio 2-0 uz promašeni zicer.

Rumunji poveli nakon naivne reakcije Marka Ćosića

Rumunji su poveli u 19. minuti nakon pogreške Marka Ćosića, koji je u svom kaznenom prostoru poklonio loptu Piccioniju, a ovaj sjajno asistirao Cristaei koji je s pet metara lagano zabio. Svega četiri minute kasnije bilo je 2-0. Piccioni je izbjegao zaleđe i sam izašao ispred Dantea Stipice i matirao ga. U 36. minuti Cristea je mogao do još jednog gola, srećom domaći napadač je sa četiri-pet metara bio neprecizan.

Hajduk se probudio

U drugom dijelu Hajduk je zaigrao daleko bolje i već u 48. minuti Splićani su smanjili. Fran Tudor je odlično uposlio Ohandzu koji je nakon svega tri minute provedene u igri poentirao. Kamerunski napadač je mjesecima izbivao iz sastava zbog ozljede i pokazao se kao Pušnikov džoker. Bio je to njegov četvrti pogodak uz dvije asistencije u sedam europskih nastupa u dresu Hajduka, dok je u HNL-u u osam utakmica postigao samo jedan pogodak.

U 89. minuti Hajduk je mogao izjednačiti, no vratar rumunjskog sastava Branko Grahovac je sjajno je obranio Ćosićev udarac. No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Grahovac je gostima poklonio pogodak. Said je pucao sa 25 metara, a BiH vratar loše reagirao za konačnih 2-2 i otvorena vrata Hajduku za nastavak europske priče.

Uzvratni susret je 21. srpnja na stadionu Poljud.

LOKOSI REMIZIRALI U FINSKOJ: Lokomotiva vodila, a onda joj se dogodio veliki peh

Shirak - Trnava 1:1

Kairat - Maccabi Tel Aviv 1:1

Dinamo Minsk - St. Patricks 1:1

Levadia - Sparta Prag 3:1

Neftci - Shkendija 0:0

Rovaniemi - LOKOMOTIVA 1:1

Debrecen - Zhodino 1:2