HRVATSKI KUP

RISKANTAN POTEZ SE ISPLATIO: Petev krenuo u bitku s klincima, Dinamo izborio polufinale

Nogometaši Dinama plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa, pobijedivši Inter u Zaprešiću s minimalnih 1-0.

INTER – DINAMO 0-1

INTER: Mrmić; Begić, Mamut, Čelikovć, Mesfin, Puljić, Filipović, Brlečić, Šarić, Bosec, Polizzi

DINAMO: Šemper – Morris, Perić, Schildenfeld, Sosa – Machado, Moro, Karimi – Fiolić, Olmo – Hodžić

STRIJELCI: 0-1 Perić (67)

Dinamov trener Ivajlo Petev hrabro je ušao u utakmicu s vrlo mladom postavom u kojoj su bili Morris, Perić, Sosa, Moro, Fiolić, Olmo… Riskantan potez mu se na koncu isplatio, Modri su bili bolji većim dijelom utakmice i zasluženo došli do pobjede.

Dinamo je dominirao od samog početka, prema vratima Zaprešićana su pucali Olmo, Morris, Machado… Istina, najbolju priliku u prvom je poluvremenu imao Inter: u 41. minuti pucao je Mamut nakon ubacivanja s lijeve strane, ali Šemper je sjajnom obranom spasio Dinamo.

Dvije grede

U 60. minuti ogromnu je pogrešku napravila obrana Intera. Gojak je presjekao loptu i našao se sam pred domaćim vratarom, ali i pucao pored gola sa sedam metara. No, samo sedam minuta kasnije zagrebački je sastav uspio doći do vodstva.

Detalj sa zaprešićke utakmice
Detalj sa zaprešićke utakmiceFoto: Igor Soban/PIXSELL

Fiolić je nabacio s desne strane, a Perić glavom s pet metara matirao domaćeg golmana Mrmića. Do kraja utakmice su Fiolić i Šitum pogađali gredu Interova gola, ali rezultat se nije mijenjao.

Dinamo se tako priključio Rijeci u polufinalu Kupa, a nešto kasnije je Osijek s 1-0 svladao Slaven Belupo pogotkom Peroševića. Još se čeka bolji iz okršaja Splita i Hajduka.

UŽIVO:

90+2′ – ZAVRŠENA JE UTAKMICA, DINAMO JE POBIJEDIO S 1-0.

83′ – Šitum je s ruba kaznenog prostora zatresao gredu.

76′ – Zadnja izmjena kod Dinama: izašao je Fiolić, a ušao Šitum.

74′ – Fiolić je pogodio gredu, spasio se Inter nove neugode.

69′ – Fiolić je nabacio s desne strane, a Perić glavom s pet metara matirao domaćeg golmana Mrmića.

67′ – GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 1-0.

60′ – Velika prilika Dinama! Ogromnu je pogrešku napravila obrana Intera, Gojak je presjekao loptu i našao se sam pred domaćim vratarom, ali i pucao pored gola sa sedam metara.

58′ – Nova izmjena kod Dinama: izašao je Ali Karimi, a ušao Gojak.

51′ –  Iz igre je kod Dinama izašao Hodžić, a na terenu je Henriquez.

46′ – POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45′ – ZAVRŠENO JE PRVO POLUVRIJEME.

40′ – Velika prilika za Inter. Pucao je Mamut nakon ubacivanja s lijeve strane, ali Šemper je sjajnom obranom spasio Dinamo.

32′ – Machado je iz slobodnog udarca poslao loptu na prvu vratnicu, ali Mrmić ju je odbio u korner.

28′ – Dinamo prijeti, ali zasad ne uspijeva slomiti otpor žilavih Zaprešićana.

15′ – Machado je nabacio s desne strane, a Morris glavom zahvatio loptu i poslao je pokraj gola.

11′ – Olmo iskosa s lijeve strane poslao loptu pokraj druge vratnice.

1′ – POČELA JE UTAKMICA.