BARCELONA PREGAZILA MANCHESTER CITY! / Lionel Messi imao je svoj privatni šou na Camp Nou

U šlageru druge ovotjedne večeri Lige prvaka, Barcelona je u srijedu navečer na Camp Nou deklasirala Manchester City rezultatom 4-0.

19.10.2016.
22:43
AFP, LLUIS GENE

Barcelona - Manchester City 4:0

BARCELONA: Ter Stegen, Umtiti, Pique, Mascherano, Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Neymar, Suarez, Messi.

MANCHESTER CITY: Bravo, Zabaleta, Otamendi, Stones, Kolarov, Fernandinho, Gundogan, Silva, Sterling, Nolito, De Bruyne.

Strijelci: 1-0 Messi (17.), 2-0 Messi (61.), 3-0 Messi (69.), 4-0 Neymar (89.)

Lionel Messi pokazao je svom bivšem treneru Pepu Guardioli i njegovim Građanima zašto je najbolji nogometaš svijeta. Argentinski čarobnjak odlučio je po tko zna koji puta oduševiti svijet i u šlageru druge ovotjedne večeri u Ligi prvaka zabio je hat - trick.

MREŽE SU SE TRESLE NA SVE STRANE: ‘Šestica’ Arsenala, Bešiktaš šokirao Napoli

Guardiola pripremio iznenađenje koje mu nije prošlo

Pep Guardiola odlučio je napasti svoju bivšu momčad s njezinim oružjem. Znači, svojeg prvog napadača Aguera ostavio je na klupi, a De Bruynea je stavio na mjesto povučenijeg napadača. To je Pep napravio kako bi ojačao vezni red i zapaprio svom kolegi i bivšem suigraču u Barceloni Luisu Enriqueu. No, ostalo je samo na želji. Enrique je u potpunosti strategijski nadmudrio svog kolegu na klupi Cityja. Barcelona je povela u 17. minuti susreta.

Messi zabio za vodstvo Katalonaca

Sve je izgledalo kao propala akcija, ali sve se na kraju pretvorilo u veliko slavlje domaćih navijača. Messi prvo nije uspio proći svog čuvara, no Mascherano se izborio za loptu. Messi je odigrao za Iniestu, ovaj mu je u padu vratio. Fernandinho se poskliznuo na 10 metara, a takve šanse Argentinac ne propušta. Mirno je uzeo loptu, prošao golmana Cityja Claudija Brava i zabio za ludnicu na Camp Nou.

Na drugi gol se čekalo do 61. minute

Na drugi pogodak čekalo se sve do 61. minute kad je na scenu ponovno stupio Messi. Jednu izgubljenu loptu Iniesta je poslao Messiju, a ovaj s ruba šesnaesterca pogodio u kut za povećanje vodstva Barcelone.

Messi iskoristio igrača više svoje momčadi

Osam minuta poslije, Messi je zabio svoj treći pogodak na susretu za 3-0 Barcelone protiv Manchester Cityja. Barcelona je u toj akciji povećala prednost nakon promašene šanse De Bruynea. Suarez je nesebično vratio Messiju kojem nije bilo teško zabiti u praznu mrežu. Tako je Argentinac iskoristio igrača više Barcelone koja je imala brojčanu prednost na travnjaku zbog gafa vratara Cityja Claudija Brava koji je zbog namjernog igranja rukom u 52. minuti susreta dobio izravni crveni karton.

Lionel Messi

Neymar promašio penal, pa zabio gol iz igre

U 87. minuti, Messi je sjajnom bravurom izborio kazneni udarac koji nije iskoristio Nemyar. Ali samo dvije minute poslije, Brazilac je zabio za konačnih 4-0 Barcelone.

Oba sastava utakmicu su završila sa 10 igrača jer je još u 74. minuti kod domaćih drugi žuti karton dobio Mathieu. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu koja je ostala na vrhu skupine s maksimalnih devet bodova, dok je Manchester City drugi s četiri boda.

REZULTATI I POREDAK 3. KOLA LIGE PRVAKA

SKUPINA A: Arsenal - Ludogorec 6-0 (Alexis Sanchez 12, Walcott 42, Oxlade-Chamberlain 46, Ozil 56, 83, 87) Paris SG - Basel 3-0 (Di Maria 40, Lucas 62, Cavani 90+3-11m)

TABLICA: 1 Arsenal 3 2 1 0 9 1 7 2 Paris SG 3 2 1 0 7 2 7 3 Basel 3 0 1 2 1 6 1 4 Ludogorec 3 0 1 2 2 10 1

SKUPINA B: Dinamo K. - Benfica 0-2 (Salvio 9-11m, Cervi 55) Napoli - Besiktas 2-3 (Mertens 30, Gabbiadini 69-11m / Adriano 12, Aboubakar 38, 86)

TABLICA: 1 Napoli 3 2 0 1 8 6 6 2 Besiktas 3 1 2 0 5 4 5 3 Benfica 3 1 1 1 5 5 4 4 Dinamo K. 3 0 1 2 2 5 1

SKUPINA C: Barcelona - Manchester City 4-0 (Messi 17, 61, 69, Neymar 89) Celtic - Borussia M. 0-2 (Stindl 57, Hahn 77)

TABLICA: 1 Barcelona 3 3 0 0 13 1 9 2 Manchester City 3 1 1 1 7 7 4 3 Borussia M. 3 1 0 2 3 6 3 4 Celtic 3 0 1 2 3 12 1

SKUPINA D: Bayern - PSV Eindhoven 4-1 (Muller 13, Kimmich 21, Lewandowski 59, Robben 84 / Narsingh 41) Rostov - Atletico 0-1 (Carrasco 62)

TABLICA: 1 Atletico 3 3 0 0 3 0 9 2 Bayern 3 2 0 1 9 2 6 3 PSV Eindhoven 3 0 1 2 3 7 1 4 Rostov 3 0 1 2 2 8 1

90' - GOTOVE SU UTAKMICE. USKORO OPŠIRNIJE...

89' - GOOOL: Neymar zabija za 4-0

87' - Neymar je promašio penal, Cabalero mu je obranio udarac.

69' - NOVI GOOOL MESSIJA! Suarez je nesebično vratio Messiju kojem nije bilo teško zabiti u praznu mrežu. Bit će to još dugih 20 minuta za City kojem se sprema katastrofa. Kataklizma u režiji Messija.

MÜLLER JE BIO NEUMOLJIV: Pogledajte kako je prevario obranu PSV-a

Rezultat je sada 3:0.

56' - GOOOL ZA ARSENAL: Santi Cazorla je namjestio loptu koju Mesut Ozil izbliza šalje u donji desni kut za 4-0 Topnika protiv Ludogoreca.

52' - VRATAR MANCHESTER CITYJA CLAUDIO BRAVO DOBIO JE CRVENI KARTON ZBOG NAMJERNOG IGRANJA RUKOM IZVAN KAZNENOG PROSTORA.

50' - Lorenzo Insigne propustio je priliku zabiti s bijele točke. Pucao je Insigne u donji lijevi kut, ali je Fabri to odlično obranio.

46' - POČELA SU DRUGA POLUVREMENA

45' - GOTOVA SU PRVA POLUVREMENA

41' - GOOOL: Luciano Narsingh je potrčao na loptu i opalio bombu s poludistance koja je odsjela u golu. PSV je tako smanjio na 2-1.

38' - GOOOL: Vincent Aboubakar je zabio s ruba šesnaesterca za 2-1 Bešiktaša protiv Napolija.

32' - Rakitić je pokušao, ali nije pogodio. Barcelona je preuzela kontrolu u utakmici, Manchester City sve teže dolazi do izražaja.

30' - GOOOL u Napulju, Napoli je izjednačio! Dries Mertens je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Jose Callejon te je smireno zakucao loptu u mrežu. Rezultat je sada 1:1. Luda utakmica!

21' - GOOOL u Munchenu! David Alaba je savršeno centrirao, a Joshua Kimmich je pratio loptu i bez problema zabio u praznu mrežu za 2-0 Bavaraca protiv PSV-a.

17' - GOOOOL: Messi je zabio za 1-0 Barcelone. Izgledalo je kao propala akcija, ali sve se na kraju pretvorilo u veliko slavlje domaćih navijača. Messi nije uspio proći, no Argentinac Mascherano se izborio za loptu. Messi je odigrao za Iniestu, ovaj mu je u padu vratio. Fernandinho se poskliznuo na 10 metara, a takve šanse Argentinac ne propušta. Mirno je uzeo loptu, prošao golmana Cityja Claudija Brava i zabio za ludnicu na Camp Nou.

12' - GOOOL i u Londonu! Alex Oxlade-Chamberlain je dodao loptu na rub šesnaesterca, gdje je savršeno utrčao Alexis Sanchez i prekrasno lobom prebacio golmana. 1:0 za Topnike. Ovaj fantastični pogodak Sancheza možete vidjeti u linku dolje.

GOLČINA ZVIJEZDE ARSENALA: Pogledajte genijalni lob koji je podigao publiku na noge

9' - GOOOL u Napulju! Eduardo Salvio zabio je iz kaznenog udarca za 1-0 Bešiktaša.

3' - Rakitić je sjajno dodao Messiju koji je bio u naletu po lijevom Cityjevom boku, ali čisti to obrana Građana.

1' - POČELA JE UTAKMICA

3. KOLO LIGE PRVAKA

19:51 - Izašao je sastav Pepa Guardiole, ali i onaj Luisa Enriquea. Iznenađenje u momčadi Cityja je da se Guardiola odlučio izaći na megdan Barceloni bez svojeg prvog napadača i ponajboljeg igrača Aguaera. Na mjestu povučenog napadača igrat će De Bruyne. Na taj način Guardiola želi pojačati igru u veznom redu, kako bi napao Barcu s njezinim najjačim oružjem.

Barcelona i Manchester City dobro su se upoznali prijašnjih sezona, točnije Građani su jako dobro upoznali kvalitetu Katalonaca. Dva su se kluba sudarila u osmini finala u sezonama 2013/14 i 2014/15 i Barcelona je slavila u sve četiri utakmice. No, danas je situacija ipak drugačija, na klupi Cityja je trenerski mag Pep Guardiola koji je na Etihadu počeo stvarati ubojitu momčad, a osim toga, Barcelonu poznaje u dušu i spreman je to iskoristiti.

UOČI VELIKOG OKRŠAJA U LIGI PRVAKA: /

Ivan Rakitić otkrio zašto je odabrao broj 4 u Barceloni

'Pep je najbolji na svijetu'

Guardiola je u Manchester Cityju krenuo s deset uzastopnih pobjeda, ali psoljednjih je tjedana njegova momčad počela malo 'kašljucati'. Najprije je protiv Celtica u Ligi prvaka odigrala samo 3-3, potom je izgubila od Tottenhama u Premier ligi (0-2), pa odigrala neodlučeno protiv Evertona (1-1). Ni Barcelona, s druge strane, nije u idealnom razdoblju s obzirom da je u osam kola španjolskog prvenstva upisala već dva poraza (Alaves i Celta). Tko će večeras biti na višoj razini, hoće li Guardiola nadmudriti bivšu momčad ili će Luis Enrique zapapriti nekadašnjem suigraču?

"Pep mi je stvarno dobar prijatelj. On je najbolji trener na svijetu, obožavam njegov napadački mentalitet. Ali ovo neće biti utakmica između trenera, igrači će odlučiti o pobjedniku. City igra odlično, vidljiv je Pepov utjecaj. Za nas je dobro da se Messi oporavio od ozljede, što je više uključen u igru, Barcelona je bolja", rekao je uoči utakmice Enrique.