OGLAS

KATASTROFA INTERA U SPLITU: / Div iz Zaprešića bio je malen na Poljudu, bijeli zasjeli na drugu poziciju

Hajduk je na Poljudu, u svojoj posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone, igrao protiv Intera i Zaprešića i počastio ga 'peticom' u mreži.

17.12.2017.
16:47
Ivo Cagalj/PIXSELL

HAJDUK - INTER 5:0

HAJDUK: Letica - Tudor, Nižić, Borja Lopez, Memolla - Kožulj, Radošević, Bašić - Said, Ohandza, Erceg

INTER: Mrmić - Postonjski, Dalić, Komorski, Mamić - Grgić, Obeng, Zulim - Bosec, Rak, Andrić

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk pobijedio zaprešićkog Intera s 5-0 (0-0) i osigurao drugo mjesto uoči zimske stanke. Hajduk je nanio težak poraz inače vrlo čvrstoj momčadi iz Zaprešića, no treba istaći da je svih pet golova palo u drugom dijelu nakon posve nezanimljivog prvog poluvremena.

Trener bijelih Željko Kopić do četvrte je pobjede na klupi Hajduka stigao igrajući s tri napadača (Erceg, Ohandza i Said), a sva trojica na tome su mu zahvalili - golovima. Ante Erceg zabio je dvaput, Franck Ohandza i Said po jednom.

Mrežu Zaprešićana načeo je u 48. minuti Frank Ohandza koji je nakon povratne lopte Kožulja neobranjivo pogodio sami kut. Ohandza je bio asistent Ahmedu Saidu u 56. minuti, kada je Ganac izbio sam ispred vratara gostiju i lako zabio.

U 67. minuti Ante Erceg se najbolje snalazi nakon odbijene lopte i volejem podiže prednost na 3-0. Portugalac Hugo Almeida u 70. minuti pogađa vratnicu, a u 75. minuti Erceg postiže svoj drugi gol preciznim udarcem s desetak metara.

Almeida se upisuje u strijelce četiri minute kasnije kada Portugalac nakon kornera skače najviše i glavom postiže svoj treći prvenstveni gol otkako je u Hajduku.

Utakmicu na Poljudu pratilo je oko 7.000 gledatelja, a sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.

HAJDUK - INTER 5-0

RIJEKA - RUDEŠ 3-0

Subota:

DINAMO - CIBALIA 1-0

ISTRA 1961 - OSIJEK 1-1

Ponedjeljak:

SLAVEN BELUPO - LOKOMOTIVA 0-0 nastavak (14 sati)

UŽIVO:

90' -GOTOVA JE UTAKMICA

78' GOOOL - Almedija je zabio za 5-0. Katastofa Intera na Poljudu.

75' NOVI GOOOL, Erceg je ponovnozabio. Primio je lijepo loptu na rubu šesnaesterca, okrenuo se i namjestio na desnu nogu te prekrasno pogodio u Mrmićevu mrežu.

67' - Hajduk uništava Inter, sad je 3-0. Novi GOOOL na Poljudu. Kakav je Hajduk izašao na teren u drugom dijelu? Brz, pokretan, moćan. Poslije dodavanja glavom Borje najbolje se snašao u gužvi ofenzivac Splićana Erceg i pogodio u Mrmićevu mrežu. Rutinski, kako smo i navikli od njega.

56' - GOOOL, probudili su se Splićani. Ohandza je otvorio Saida i izbacio ga u stopostotnu šansu, a ovaj nije imao problema pri realizaciji. Prebacio je golmana za 2-0, a zanimljivo, Kopić je odmah uveo Almeidu umjesto njega. Ta je promjena bila planirana i Said je u zadnjoj sekundi na terenu oduševio sve. Bravo za Saida...

TORCIDA IZVELA NOVI PERFORMANS: Svojim činom splitski ultrasi poslali jasnu poruku

49' - GOOOL, Ohandza je zabio za 1-0 bijelih. Kakav je majstor taj Ohandza. Frane Zolja, kako mu navijači tepaju, zabio je vanjskom Mrmiću iz idealne šanse. Poslije lijepe akcije s Kožuljem hrabri i neustrašivi Kamerunac izbio je sam pred golmana Intera i ponovno prekrasno pogodio u mrežu protivnika.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME

41'- Andrić zbog gluposti dobio žuti karton

37' - Erceg i Ohandza kombinirali su, ali ništa od toga.

31'- Nakon Kožulja svoj je udarac oprobao i Said, ali učinak je bio isti. Udarac s ruba šesnaesterca koji odlazi daleko od gola.

DINAMO BEZ PORAZA ZAVRŠIO JESENSKI DIO SEZONE: Modri spasitelj na odlasku ponovno se ukazao maksimirskoj publici

29' - S ruba šesnaest metara pucao je Kožulj, ali bilo je to slabo od njega.

27' - Ubacio je Bašić u kazneni prostor, lopta je stigla do Lopeza koji puca iz okreta, čisti to obrana Intera.

20' - Borja Lopez i Radošević su se sudarili glavama, ali lošije je u ovoj situaciji prošao Španjolac

14' - Hajduk ima nešto više od igre, ali za sad nisu imali niti jednu priliku. Konkretnu...

11' - Kožulj je pucao iz velike daljine, ali njegov udarac bio je lagan posao za Mrmića

1' - POČELA JE UTAKMICA