FANTASTIČNA NOGOMETNA VEČER! / Luda utakmica u Londonu, Atletico i Barça osigurali prva mjesta

Nogometaši Arsenala i PSG-a odigrali su spektakularnu utakmicu na Emiratesu u petom kolu Lige prvaka. Okončana je rezultatom 2-2 što svakako ide na ruku Parižanima.

Atletico - PSV 2-0

Budući da je okršaj na Parku prinčeva završio rezultatom 1-1, a uoči posljednjeg kola obje momčadi imaju po 11 bodova, PSG će osvojiti prvo mjesto u skupini ako za dva tjedna kod kuće svladaju Ludogorec.

PSG je bio znatno bolja momčad u srijedu na Emiratesu. Od samog je početka radio pritisak što mu se isplatilo u 17. minuti kada je Cavani ugurao loptu u mrežu nakon ubacivanja Matuidija s lijeve strane. Arsenal je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela: Alexis je izborio jedanaesterac nakon prekršaja Krychowiaka , a u gol ga je pretvorio Giroud.

Cavani 'promašio' pobjedu

Lucas Moura je u 54. minuti pogodio gredu, a šest minuta kasnije su Topnici sretno došli do vodstva. U nevjerojatnom fliperu u šesnaestercu lopta se od PSG-ova veznjaka Verrattija odbila u gol. Gosti su se ipak uspjeli vratiti u 77. minuti kada je Lucas Moura zabio glavom nakon nabacivanja Ben Arfe. Imao je nakon toga Cavani još dvije stopostotone prilike da dotuče Arsenal, ali nije bio precizan.

U drugoj utakmici skupine A Ludogorec i Basel su odigrali 0-0. Obje momčadi imaju po dva boda, pa ostaje otvoreno tko će u Europsku ligu.

ČUDO NA BOSPORU: /

Turci reprizirali Liverpool u slavnom finalu protiv Milana

U susretu B skupine Napoli nije uspio slomiti Dinamo Kijev i dvoboj je završio bez golova. Ivan Strinić i Marko Rog nisu nastupili za talijanski sastav, dok je Domagoj Vida igrao cijeli dvoboj za goste. Na ljestvici vode Benfica i Napoli s po osam bodova, dok Beşiktaş ima sedam. Na začelju je kijevski Dinamo s jednim bodom.

Vrsaljko napokon igrao

U skupini C Barcelona je slavila na gostovanju kod Celtica s 2-0 i osigurala prvo mjesto. Borussia Mönchengladbach je pred svojim navijačima odigrala 1-1 protiv Manchester Cityja u utakmici koju su obje momčadi završile s igračem manje.

U skupini D Atletico Madrid je pobijedio PSV Eindhoven 2-0 i osigurao prvo mjestu u skupini jer je Bayern ranije izgubio na gostovanju kod Rostova (2-3). Atletico je slomio suparnika u drugom poluvremenu, a golove su zabili su Gameiro (55) i Griezmann (66). Naš Šime Vrsaljko je igrao svih 90 minuta za Atletico. Na ljestvici vodi Atletico Madrid sa 15 bodova, Bayern ima devet, Rostov je treći sa četiri boda, dok je PSV na začelju s jednim bodom.

LIGA PRVAKA - 5. kolo

Skupina A

Arsenal - PSG 2-2 (Giroud 45+1-11m, Verratti 60-ag / Cavani 18, Lucas 77) Ludogorec - Basel 0-0

Ljestvica: 1. Arsenal 5 3 2 0 14-5 11 2. PSG 5 3 2 0 11-5 11 3. Basel 5 0 2 3 2-8 2 4. Ludogorec 5 0 2 3 4-13 2

Skupina B

Bešiktaš - Benfica 3-3 (Tosun 58, Quaresma 83-11m, Aboubakar 89 / Guedes 10, Semedo 25, Fejsa 31) Napoli - Dynamo Kijev 0-0

Ljestvica: 1. Napoli 5 2 2 1 9-7 8 2. Benfica 5 2 2 1 9-8 8 3. Bešiktaš 5 1 4 0 9-8 7 4. Dynamo Kijev 5 0 2 3 2-6 2

Skupina C

Celtic - Barcelona 0-2 (Messi 24, 55-11m) Borussia M. - Manchester City 1-1 (Raffael 23 / D. Silva 45+1)

Ljestvica: 1. Barcelona 5 4 0 1 16-4 12 2. Man. City 5 2 2 1 11-9 8 3. Borussia M. 5 1 2 2 5-8 5 4. Celtic 5 0 2 3 4-15 2

Skupina D

Rostov - Bayern 3-2 (Azmoun 44, Poloz 49-11m, Noboa 67 / D. Costa 35, Bernat 52) Atletico Madrid - PSV 2-0 (Gameiro 55, Griezmann 66)

Ljestvica: 1. Atletico M. 5 5 0 0 7-1 15 2. Bayern 5 3 0 2 13-6 9 3. Rostov 5 1 1 3 6-12 4 4. PSV 5 0 1 4 4-11 1

UŽIVO:

90' - ZAVRŠENE SU SVE UTAKMICE, BARCELONA I ATLETICO SU OSIGURALI PRVA MJESTA U SVOJIM SKUPINAMA.

82' - Cavani je opet imao stopostotnu priliku, pucao je glavom, ali otišla je lopta pored gola.

79' - Cavani je sada išao sam na gol Arsenala, ali je loše pokušao lobati Ospinu i prilika je propala.

77' - GOOOOOL! PSG je izjednačio na 2-2 u Londonu. Lucas Moura je zabio glavom nakon nabacivanja Ben Arfe.

71' - Griezmann je izjednačio rekord Atleticove legende Luisa Aragonesa s 12 postignutih golova u Kupu/Ligi prvaka.

66' - U međuvremenu su se izjednačile snage u Mönchengladbachu. Drufi žuti karton je dobio Fernandinho (Man City).

66' - GOOOOOL! Atletico vodi s 2-0 protiv PSV-a, Griezmann je smjestio loptu u mrežu.

63' - Cavani je pao u kaznenom prostoru, Parižani traže penal, ali ništa od toga.

60' - GOOOOOOL! Arsenal vodi s 2-1, autogol Verrattija. Nakon nevjerojatnog flipera u šesnaestercu lopta se od Verrattija odbila u mrežu.

56' - Messi je postigao 18 golova u 15 ovosezonskih nastupa za Barcelonu.

55' - GOOOOOL! Barcelona vodi 2-0 u Glasgowu. Messi je zabio s bijele točke poslije prekršaja na Suarezu.

55' - GOOOOL! Atletico je poveo protiv PSV-a, strijelac je Gameiro.

54' - GREDA! Lucas Moura (PSG) je iz slobodnog udarca pogodio gredu. Parižani su opet stisnuli.

51' - Crveni karton je dobio Borussijin kapetan Stindl i tako dao jaki vjetar u leđa Cityju.

47' - Cavani i Giroud 'dohvatili' su se malo na kraju prvog poluvremena.

46' - POČELA SU DRUGA POLUVREMENA.

45+2' - ZAVRŠENA SU PRVA POLUVREMENA.

45+1 - GOOOOOL! Arsenal je izjednačio iz jedanaesterca na 1-1. Giroud je bio precizan s bijele točke nakon što je u šesnaestercu srušen Alexis.

45+1 - GOOOOOL! City je uspio izjednačiti u Njemačkoj, strijelac je Silva.

35' - Manchester City nije uspio sačuvati mrežu čistom na posljednjih deset gostovanja u Liggi prvaka.

30' - Messijev gol je bio jubilarni 400. koji je Barcelona zabila pod vodstvom Luisa Enriquea.

28'- Ramsey je pao u šesnaestercu, ali nema penala za Arsenal.

26' - PSG ima čak 61 posto posjeda lopte protiv Arsenala koji je trenutno u potpuno podređenom položaju.

24' - GOOOOOL! Povela je i Barcelona protiv Celtica u Glasgowu. Strijelac je Lionel Messi.

23' - GOOOOOL! Borussia (M) je povela protiv Guardiolina Manchester Cityja. Raffael je zabio nakon što se lopta odbila Sterlingu od leđa.

17' - GOOOOOL! PSG vodi protiv Arsenala s 1-0. Cavani je ugurao loptu u mrežu nakon ubacivanja Matuidija s lijeve strane.

15' - Prva velika opasnost u Londonu. Udarac Thiaga Silve na crti je zaustavio domaći branič Gibbs.

10' - Nema gola ni na jednom stadionu nakon uvodnih deset minuta.

5' - Pobjednik londonskog derbija između Arsenala i PSG-a osvojit će prvo mjesto u skupini A. Prošle je sezone šest od osam pobjednika skupina prošlo dalje u osmini finala.

2' - Od hrvatskih nogometaša, u akciji su Vrsaljko za Atletico, Rakitić za Barcelonu i Vida za Dinamo Kijev.

1' - POČELE SU UTAKMICE DILJEM EUROPE!