PRVAK HRVATSKE DO NOVIH BODOVA: / Ćorić i Soudani srušili Istru 1961

U zadnjoj utakmici 7. kola Prve HNL nogometaši Dinama su na gostovanju u Puli svladali Istru 1961 s 2-1 (1-0) i zadržali se pri vrhu ljestvice s istim brojem bodova koliko ima i Rijeka.

28.8.2016.
21:15

ISTRA 1961 - DINAMO ZAGREB 1:2

ISTRA 1961: Iveša, Jurkić, Da Silva, Solomon, Bouhna, Roce, Mitrevski, Žižić, Georgijev, Hadžić, Paracki

DINAMO: Šemper, Soudani, Jonas, Antolić, Henríquez, Fernandes, Pivarić, Sigali, Ćorić, Benković, Matel

Strijelci: 0-1 Ćorić (2'), 0-2 Soudani (48')

Svi hrvatski mediji su u nedjelju pisali o tome kako su Manchester City, Liverpool i Tottenham krenuli realizirati transfer Ante Ćorića u svoje redove do završetka ljetnog prijelaznog roka, koji završava u srijedu. U tim pisanjima čiji su izvor britanski mediji najviše se spominju dva imena. Pep Guardiola i Jurgen Klopp.

I ANTE ĆORIĆ NAPUŠTA DINAMO?! ‘Sve bi trebalo biti riješeno u sljedećih 48 sati’

Mrtva utrka za Ćorića

Spomenuti treneri u mrtvoj su utrci za Dinamovim biserom. Prvo je društvo iz Maksimirske 128 odbilo ponudu Cityja, nakon toga je Liverpool vidio svoju šansu i ozbiljnije zagrizao, a to je očito isfrustriralo Građane koji su onda poslali još bogatiju ponudu. Kako bilo, sva ta pisanja kao da su dodatno motivirala Ćorića da u Puli odigra jednu odličnu utakmicu, a svoju predstavu za europski izlog okrunio je pogotkom već na samom startu utakmice, u 2. minuti.

RUKUJE SE S BILIĆEM I RAZMIŠLJA O ĆORIĆU: Guardiola poslao novu izdašniju ponudu Dinamu

Dinamo poveo u 2. minuti

Junior Fernandes je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, poslao povratnu loptu na desetak metara, gdje je na nju natrčao Ćorić i preciznim udarcem od lijeve vratnice pogodio mrežu domaće momčadi.

Stoga se postavlja jedno sasvim logično pitanje: Je li ovo bila posljednja utakmica Ćorića u dresu Dinama? U prvom poluvremenu Zagrepčani su mogli i povećati vodstvo kad je Fernandes u 44. minuti pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Soudani, no nije ju uspio poslati u mrežu. Na samom kraju prvog dijela, sudac Bebek poništio je pogodak Istri i tad je malo i zaiskrilo na terenu.

Soudani zabio za 2-0

U sličnoj situaciji nakon tri minute igre u drugom poluvremenu alžirski napadač je bio precizniji. Filip Benković je izveo slobodan udarac s oko 25 metara, a njegov snažan udarac vratar Istre Vanja Iveša uspio je odbiti samo u gredu. Najbliže lopti našao se Soudani i bez poteškoća poslao loptu u mrežu te udvostručio vodstvo Dinama.

Ivor Ljubanović je u 88. minuti, nakon prodora Solomona i ubačaja Jurkića, glavom iz neposredne blizine uspio svladati Adriana Šempera te tako ublažiti poraz Puljana.

Šesta pobjeda Dinama

Dinamo je tako stigao do šeste pobjede u ovoj sezoni i s 19 bodova je izjednačen s Rijekom koja je postigla jedan gol više u dosadašnjih sedam kola. Istra 1961 nastavila je svoj negativan niz u hrvatskom prvenstvu koji traje već 30 utakmica.

Naime, Puljani su posljednju pobjedu u Prvoj HNL ostvarili još u 13. kolu prošlog prvenstva, kad su na svom stadionu 17. listopada prošle godine svladali Osijek s 2-1. Tome možemo dodati i dvije kvalifikacijske utakmice za Prvu HNL u kojima je Istra 1961 prošla Šibenik na jedanaesterce, nakon što su obje utakmice završile 1-1.

Prva HNL - 7. kolo:

Lokomotiva - Hajduk 0-2 Istra 1961 - Dinamo 1-2 Odigrano u subotu: Rijeka - Slaven Belupo 2-0 Osijek - Cibalia 2-0 Odigrano u petak: Split - Inter 0-0 Ljestvica: 1. Rijeka 7 6 1 0 16-4 19 2. Dinamo 7 6 1 0 15-4 16 3. Osijek 7 5 1 1 12-6 16 4. Hajduk 7 4 1 2 12-9 13 5. Slaven Belupo 7 2 3 2 8-8 9 6. Inter 7 1 3 3 7-11 6 7. Split 7 0 4 3 2-7 4 8. Cibalia 7 0 3 4 8-15 3 9. Istra 1961 7 0 3 4 4-13 3 10. Lokomotiva 7 0 2 5 5-12 2