UTAKMICA U ČAST ROONEYJU: / Mourinho i Ibra se predstavili Old Traffordu u dvoboju za zaborav

Manchester United je svome kapetanu Wayneu Rooneyju organizirao utakmicu posvete i zahvale za 12 godina u klubu, ali navijači nisu ostali posebno oduševljeni viđenim.

3.8.2016.
23:33
AFP, OLI SCARFF

Na Old Traffordu je prigodino gostovao Everton, klub iz kojeg je Rooney prije 12 godina stigao na Old Trafford, a utakmica je okončana rezultatom 0-0. Navijači Uniteda su svome kapetanu i strijelcu 245 pogodaka za klub pripremili ovacije i prekrasnu koreografiju, ali u samoj utakmici nisu mogli uživati.

U nedjelju Superkup

Bila je ovo prilika da se prvi put na Old Traffordu predstave novi trener Jose Mourinho i zvjezdani napadač Zlatan Ibrahimović. Ovaj potonji je u 25. minuti imao dobru priliku nakon proigravanja Rooneyja, ali Stekelenburg je obranio.

Mourinho je tijekom drugog poluvremena u potpunosti promijenio postavu, čuvajući glavne zvijezde za nedjeljnu utakmicu Superkupa protiv prvaka Leicester Cityja. Pred Evertonom je, pak, prije početka Premier lige još prijateljska utakmica protiv Espanyola.