RIJEKA DO VRHA NAPUNILA MREŽU MODRIH: / Dinamo ne pamti kad je zadnji put bio ovako pregažen!

Nogometaši Rijeke u derbiju su devetog kola hrvatske lige na svojoj Rujevici deklasirali Dinamo s 5-2 i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine domaćeg prvenstva.

18.9.2016.
18:40
Nel Pavletic/PIXSELL

RIJEKA - DINAMO 5-2

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Elez, Mitrović, Zuta - Vešović, Bradarić, Maleš, Andrijašević - Gorgon; Gavranović

DINAMO: Šemper - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Pavičić, Jonas, Benković - Soudani, Fiolić, Fernandes

STRIJELCI: 1-0 Gavranović (1), 2-0 Gorgon (33), 3-0 Vešović (50), 4-0 Gorgon (54), 4-1 Soudani (82), 5-1 Vešović (83), 5-2 Pavičić (86)

Nevjerojatna utakmica na Rujevici. Rijeka je pregazila Dinamo i produbila njegovu krizu, a svoj niz nepobjedivosti u prvenstvu pred vlastitim navijačima produljila na 36 utakmica. Momčadi Zlatka Kranjčara je ovo treći uzastopni poraz, nakon Osijeka u prvenstvu i Lyona u Ligi prvaka, i Zagrepčane očito čekaju burni dani.

Rijeka je u nedjelju povela već nakon 17 sekundi utakmice! Pucao je Vešović, Šemper odbio loptu, a pri pokušaju da je dohvati, došlo je do nesporazuma s Pivarićem. Iskoristio je to Gavranović i iskosa s desne strane smjestio loptu u praznu mrežu.

Očajna obrana

Dominacija Kekove momčadi nastavila se i nakon toga, redale su se prilika za prilikom, a u 15. minuti je Vešović pogodio vratnicu. U 33. minuti Vešović se probio po desnoj strani i ubacio u sredinu. Lopta je prošla sve i došla do Gorgona koji ju je s desetak metara smjestio u mrežu.

Slavlje riječkih navijača

Dinamova obrana je izgledala očajno, posve nezainteresirano, a to je još više došlo do izražaja u nastavku. U 50. minuti Gavranović je petom proigrao Vešovića, ovaj prošao pored uspavanog Schildenfelda, izbio sam pred Šempera i lakoćom ga matirao. Samo četiri minute kasnije Gorgon je briljantno pogodio s 25 metara nakon što je Dinamova obrana još jednom izgubila loptu.

Dinamo pao na treće mjesto

Nakon toga je pao ritam, a nova su se uzbuđenja dogodila u posljednjih deset minuta. Najprije je u 82. minuti Soudani smanjio da bi svega nekoliko sekundi kasnije Rijeka zabila i peti gol. Strijelac je bio Vešović, zaključivši kontranapad pored skamenjene obrane gostiju. Do kraja je još Pavičić postavio konačnih 5-2, potegnuvši lijepo s 18 metara.

Ovom je pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, Osijek je drugi s bodom manje, dok je Dinamo treći s 19 bodova.

Nakon utakmice trener Dinama Zlatko Kranjčar objavio je da podnosi ostavku. Više o tome možete pročitati OVDJE.

NAKON DEBAKLA U RIJECI KRANJČAR PODNIO OSTAVKU: /

'Više nisam sretan u Dinamu, pritisci su preveliki'

UŽIVO:

90+2 - KRAJ UTAKMICE, RIJEKA JE POBIJEDILA S 5-2.

86' - Pavičić je zabio gol za goste, potegnuvši s 18 metara.

86' - GOOOOOL! DINAMO JE SMANJIO NA 2-5.

83' - Soudani je nakon kornera iz blizine ugurao loptu u mrežu Rijeke, ali samo nekoliko sekundi kasnije domaći su iskoristili još jednu očajnu reakciju obrane Dinama i Vešović je zabio svoj drugi gol večeri.

83' - GOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 5-1.

82' - GOOOOL! DINAMO JE SMANJIO.

77' - Nova prilika za Rijeku nakon kontranapada, ali zaustavio je to Šemper.

75' - Jonas je izašao, a Henriquez ušao.

70' - Gorgon izlazi iz igre, a ulazi Mišić.

59' - Soudani je pokušao glavom iz blizine, ali Prskalo je bio siguran.

55' - Kranjčar je u igru uveo Machada i Šituma, a izašli su Fiolić i Stojanović.

54' - Gorgon je briljantno pogodio s 25 metara nakon što je Dinamova obrana još jednom izgubila loptu.

54' - GOOOOOOL! RIJEKA VODI S 4-0.

50' - Gavranović je petom proigrao Vešovića, ovaj prošao pored nezainteresiranog Schildenfelda, izbio sam pred Šempera i lakoćom ga matirao.

50' - GOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 3-0.

48' - Nastavlja Rijeka s napadima. Pucao je sada Gorgon iskosa s lijeve strane, ali preko gola.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA. RIJEKA VODI S 2-0.

41' - Fernades je ubacio s desne strane, Pivarić pucao glavom, a Prskalo lako ukrotio loptu.

35' - Zaprijetio je napokon i Dinamo. Pucao je Fernandes iskosa s lijeve strane, ali Prskalo je bio na mjestu.

33' - Vešović se probio po desnoj strani i ubacio u sredinu. Lopta je prošla sve i došla do Gorgona koji je s desetak metara smjestio loptu u mrežu.

33' - GOOOOOOL! RIJEKA VODI S 2-0.

26' - Gavranović je pucao iz daljine, ali je lopta otišla koji centimetar od vratnice.

25' - Još jedan pokušaj Rijeke. Nakon prilične konfuzije u obrani Dinama pucao je Gorgon, ali Šemper je to uspio zaustaviti.

21' - Nova velika prilika za Rijeku. Mitrović je sjajno pucao glavom, a Šemper vršcima prstiju izbio loptu u korner.

15' - VRATNICA! Opet nesporazum Šempera i Pivarića koejm je Vešović oduzeo loptu i u nastavku akcije pogodio stativu.

12' - Zaiskrilo je sada između Fiolića i Bradarića, uključili su se i drugi igrači, ali ubrzo se situacija smirila.

6' - Schildenfeld je pod pritiskom nezgodno vratio loptu Šemperu koji ju je pomalo panično uspio ispucati prema naprijed.

4' - Soudani je ubacio s lijeve strane, ali nikoga od dinamovaca nije bilo na drugoj vratnici.

1' - Pucao je Vešović, Šemper odbio loptu, a pri pokušaju da je dohvati, došlo je do nesporazuma s Pivarićem. Iskoristio je to Gavranović i iskosa s desne strane smjestio loptu u praznu mrežu nakon 17 sekundi utakmice.

1' - GOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 1-0.

1' - POČELA JE UTAKMICA!