UKRAJINCI 'OSVEĆUJU' RIJEKU: / Darijo Srna pobjedom proslavio veliki jubilej

Nogometaši Šahtara napravili su veliki korak prema plasmanu u Europsku ligu nakon što su u prvom susretu završnog pretkola na gostovanju pobijedili turski Istanbul Başakşehir 2-1.

18.8.2016.
23:44
AFP, SERGEI SUPINSKY

Golove za ukrajinski sastav zabili su Cikalleshi (41-autogol) i Kovalenko (41), dok je pogodak za turski sastav koji je izbacio Rijeku zabio Emre Belozoglu (56 - 11m). Hrvatski nogometaš Darijo Srna odigrao je cijeli susret za Šahtar, dok je Eduardo igrao zadnjih 20 minuta. Srni je ovo bio jubilarni 500. nastup za Šahtar u svim natjecanjima.

West Ham ispustio vodstvo

Korak do plasmana u Europsku ligu je i West Ham našeg Slavena Bilića koji je u Rumunjskoj odigrao 1-1 protiv Astre. Englezi su poveli golom Noblea iz jedanaesterca u 45. minuti, a izjednačio je Alibec u 83. minuti. Astra je, inače, lani izbacila West Ham u 3. pretkolu ovog istog natjecanja.

Fenerbahçe je na svom travnjaku uvjerljivo porazio Grasshoppers 3-0, a za švicarski sastav je cijeli susret odigrao Marko Bašić. Identičnim rezultatom je Panathinaikos pobijedio danski Brøndby, baš kao što je i AZ Alkmaar u Novom Sadu slavio protiv Vojvodine. Uzvratni susreti su na rasporedu 25. kolovoza.

REZULTATI:

Istanbul Basaksehir (Tur) - Šahtar Donjeck (Ukr) 1-2 AEK Larnaca (Cip) - Slovan Liberec (Češ) 0-1 Austria Beč (Aut) - Rosenborg Trondheim (Nor) 2-1 Gabala (Aze) - Maribor (Slo) 3-1 IFK Gotheborg (Šve) - Karabag Agdam (Aze) 1-0 Maccabi Tel Aviv (Izr) - HAJDUK (HRV) 2-1 Slavia Prag (Češ) - Anderlecht (Bel) 0-3 Krasnodar (Rus) - Partizani (Alb) 4-0 Midtjylland (Dan) - Osmanlispor (Tur) 0-1 SonderjyskE (Dan) - Sparta Prag (Češ) 0-0 Dinamo Tbilisi (Gru) - PAOK (Grč) 0-3 Astana (Kaz) - BATE Borisov (Blr) 2-0 Fenerbahče (Tur) - Grasshoppers (Švi) 3-0 Panathinaikos (Grč) - Brondby (Dan) 3-0 Vojvodina (Srb) - AZ Alkmaar (Niz) 0-3 LOKOMOTIVA (HRV) - Racing Genk (Bel) 2-2 Astra (Rum) - West Ham United (Eng) 1-1 Gent (Bel) - Škendija (Mak) 2-1