TUŽNA SPLITSKA NOĆ: / Hajduk 'šaptom pade' od Slovana na prepunom Poljudu

Nogometaši Hajduka nisu uspjeli! U uzvratnoj utakmici play-offa Europske lige pred 32.000 ljudi na Poljudu, Splićani su izgubili od Slovana iz Libereca s 0:1.

27.8.2015.
19:21
Pixsell, Ivana Ivanović

HAJDUK - SLOVAN 0:1

SPLIT. Stadion Poljud - 32.000 gledatelja; Sudac: Artur Dias (Poljud) Strijelac: 0-1 Šural (23)

Žuti karton: Milić / Šurak, Delarge, Koubek, Pavelka, Sackey, Pokorny Crveni karton: -

HAJDUK: Kalinić - Tudor (od 73. Juranović), Milović, Nižić, Milić - Jefferson - Sušić, Caktaš (od Roguljić), Balić (od 34. Maloku), Vlašić - Ohandza

SLOVAN: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorny, Bartošak - Pavelka, Sackey (od 75. Fleišman), Shala (od 63. Soungole) - Šural, Delarge (od 49. Kerbr), Bakoš

Usprkos sjajnom ozračju prepunih tribina stadiona Poljud, Hajduk nije uspio pobijediti Slovan iz Libereca i ostao je bez plasmana u Europsku ligu.

Česi su pred 30.000 gledatelja pobijedili 1:0 ponovivši rezultat iz prve utakmice. Pogodak odluke zabio je Josef Šural u 23. minuti.

'LJUDI MOJI, JE LI OVO MOGUĆE': /

Splićani totalno poludjeli uoči Slovana, čekaju karte kojih-nema

Splićani su se nadali kako će poljudsko grotlo uzdrmati Čehe, no dogodilo se posve suprotno. U ključnoj utakmici ove sezone Hajduk je odigrao najslabije i Slovan je posve zasluženo prošao dalje. Česi su bili zreliji i mirniji i kontrolirali su igru praktički cijeli susret.

Poljud je bio rasprodan i prije nego je Hajduk krenuo na put za Češku. Nažalost, pune tribine nisu bile dovoljne za pobjedu i prvi plasman Hajduka u Europsku ligu nakon sezone 2010/11. kada je momčad vodio Stanko Poklepović.

Jalova napadačka igra Splićana

Hajduk tijekom utakmice nije imao praktički niti jednu izglednu priliku, tek nekoliko polušansi. Niti gosti nisu previše prijetili Lovri Kalinić, no jedini gostujući udarac u okvir gola završio je u mreži.

Domaćin je najbliže golu bio u 89. minuti kada je Roguljić uzdrmao vratnicu. Hajduk može žaliti i za 65. minutom kada se dogodio i sporni trenutak. Vlašić je pucao u kaznenom prostoru, a Hovorka je loptu blokirao rukom. Portugalski sudac Dias je bio vrlo blizu, no nije pokazao na jedanaesterac.

Osim što je ostao bez velikog sportskog rezultata, plasmana u skupinu Europske lige, Hajduk je ostao i bez velike zarade. Procjenjuje se kako bi europski uspjeh blagajnu Hajduka napunio sa 30-tak milijuna kuna.