TUDOROVA NOĆNA MORA: / Hrvatski trener pao u velikom derbiju i praktički se oprostio od lova na naslov

Loše je krenula avantura hrvatskog stručnjaka Igora Tudora u redovima najtrofejnijeg turskog kluba Galatasaraya.

27.2.2017.
20:26
SAKIS MITROLIDIS

Nakon što je u premijernoj utakmici na klupi Galatasaraya odigrao samo 1-1 na gostovanju kod slabašnog Rizespora u ponedjeljak je u 22. kolu na domaćem terenu poražen u derbiju protiv aktualnog prvaka Beşiktaşa (0-1). Zanimljivo, prije samo dva tjedna Tudor je kao trener Karabükspora srušio Beşiktaş (2-1), ali s jačom momčadi mu to nije pošlo za rukom.

ISKUSNI STOPER ZA NET.HR NAJAVIO TURSKI DERBI: /

'Tudoru se loše piše, Bešiktaš je puno bolji'

Napustio ga igrač?

U 13. minuti u kaznenom je prostoru pao domaći veznjak Öztekin, Galatasaray je tražio jedanaesterac, ali sudac je nakon savjetovanja s pomoćnikom pustio da se igra dalje. Beşiktaş je poveo u 47. minuti kada je Talisca izveo slobodan udarac s desne strane, a lopta se odbila od jednog igrača u živom zidu i završila u mreži.

Rezultat se više nije mijenjao tako da trećeplasirani Galatasaray sada zaostaje ogromnih deset bodova za vodećim Beşiktaşom i praktički se oprostio od sna da može doći do naslova.

Dodajmo i da je Tudor uoči utakmice izostavio lijevog beka Martina Linnesa, a turski mediji pišu da je ovaj bio toliko ljut na hrvatskog stručnjaka da je napustio klupski kamp.