TOPNICI LAKO DALJE: / Hat-trick Walcotta za peticu Arsenala na stadionu na kojem nisu slavili od 2003.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 4. kruga engleskog FA kupa nogometaši Arsenala su s uvjerljivih 5-0 slavili na gostovanju kod Southamptona.

28.1.2017.
21:08

Već nakon 35 minuta 'topnici' su imali tri gola prednosti zahvaljujući pogocima Welbecka (15, 22) i Walcotta (35). U drugom dijelu je Theo Walcott kompletirao 'hat-trick' s još dva gola (69, 84), oba na dodavanje Alexisa Sancheza koji je ušao u igru u 65. minuti.

NA JEDVITE JADE: /

Tottenham se u sudačkoj nadoknadi spasio blamaže protiv četvrtoligaša, Chelsea i City uvjerljivi

Bio je ovo najuvjerljiviji poraz Southamptona u najstarijim nogometnom natjecanju još od 1910. godine kada su istim rezultatom poraženi od Manchester Uniteda.

Arsenal ovako uvjerljivo na gostovanju nije slavio još od 2009. kada je sa 6-1 bio bolji od Evertona, a svakako valja spomenuti i da na ovom stadionu nisu slavili još od 2003. godine.