TAKO TO RADI LIJEPA ALEX: / Pogledajte briljantan gol američke zvijezde

Američke nogometašice, aktualne svjetske prvakinje, osvojile su She Believes Cup, međunarodni turnir koji se igrao u SAD-u.

10.3.2016.
9:43
AFP, RHONA WISE

Reprezentacija SAD-a je u Boca Ratonu na Floridi nadigrala Njemačku s 2-1, vrativši se iz zaostatka nakon što su gošće povele pogotkom Anje Mittag u 30. minuti. Samo sedam minuta kasnije izjednačila je 26-godišnja Morgan nakon što se efektnim potezom riješila njemačke obrambene igračice. Do kraja su Amerikanke došle i do pobjede zahvaljujući golu Samanthe Mewis.

Solo najbolja golmanica

Svjetske su prvakinje prije toga svladale i Englesku i Francusku i osvojile ovaj vrlo jaki turnir s maksimalnih devet bodova. Njemice su na koncu bile druge.

Alex Morgan je dobila priznanje za najefikasniju i najbolju igračicu natjecanja, dok je najboljom golmanicom proglašena njezina reprezentativna suigračica Hope Solo.