SVE SE ZNA: / Dok Barcelona danas slavi po gradskim ulicama, tri kluba u tuzi ispadaju iz lige

Dan nakon što je odlučen pobjednik španjolskog prvenstva, saznalo se i koje su momčadi iz najvišeg ranga tamošenjeg nogometa kliznule u niži.

15.5.2016.
22:10
Screenshot: You Tube

Hrvatski reprezentativac igrao je od 68. minute za sastav Sportinga koji je u posljednjem kolu rezultatom 2:0 slavio protiv četvrtoplasiranog Villarreala te je sa ukupno 39. osvojenih bodova zadržao prvoligaški status. Te sreće nisu bili Levante, Getafe i Rayo Vallecano koji sele u Segundu.

Šansa Halilovića

Strijelci za pobjedu momčadi Alena Halilovića bili su Rodriguez Menendez u 8. minuti i Alvarez u 79. Hrvatski reprezentativac ušao je u 68. minuti i u 76. minuti imao veliku priliku, ali je njegov udarac s pet metara blokirala obrana Villarreala. Srećom po momčad iz Gijona, Alvarez je sjajnim udarcem dvije minuze poslije svladao gostujućeg vratara i slavlje na El Molinonu moglo je početi, pogotovo kad je iz Seville stigla vijest da je Betis protiv Getafea poveo 2-0.

Pogodak Čopa

Momčad iz madridskog predgrađa uspjela je samo smanjiti zaostatak te ih je poraz od 1-2 odveo među drugoligaše. Rayo Vallecano je na svom terenu svladao posljednjeplasirani Levante s 3-1, ali im to nije moglo pomoći da se maknu iz zone ispadanja.

U nevažnoj utakmici za konačan plasman Espanyol je svladao Eibar s 4-2, a u prvom dvoboju nedjeljnog programa Malaga je svladala Las Palmas s 4-1 uz pogodak Duje Čopa.