STARA DAMA OSVOJILA RIM! / Sami Khedira zabio odlučujući pogodak, debitirao Marko Pjaca

Aktualni talijanski prvak i budući protivnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka Juventus, upisao je nove bodove na teškom gostovanju kod Lazija pobjedom 0-1 u 2.

27.8.2016.
21:06
AFP, MARCO BERTORELLO

Naime, Lazio je njihova redovna mušterija godinama unazad. Protiv Lazija nogometaši iz Torina su zadnji put izgubili prije 13 godina, dok im je u zadnjih sedam prvenstvenih susreta ovaj suparnik uzeo samo jedan bod i postigao tek jedan pogodak.

TALIJANI NE MOGU VJEROVATI: ‘Kako je moguće da Mandžukić igra, a ne Higuain?!’

Juve nastavio tradiciju pobjeda

Točnije, ovo im je bila 11 pobjeda u 12 odigranih međusobnih susreta. Domaći trener Lazija Simone Inzaghi postavio je Laziale u formaciju 3-4-3 uz vrlo agresivan pristup koji je gostima stvarao neugodnosti u prvih pola sata utakmice.

IZVRTIO GA KAO NA VRTULJKU: Marko Pjaca pokazao djelić svoje genijalnosti

Taktički rat na koji je Allegri tradicionalno odgovorio

Massimilano Allegri je pak svom kolegi odgovorio s 3-5-2 formacijom od koje Juventusovi protivnici u Serie A imaju besane noći jer ju nikako ne mogu probiti, odnosno, stvara im velike probleme.

I jedna i druga momčad imali su svoje šanse, ali ipak dominacija u ovom srazu ide na stranu Juventusa. Pogodak odluke zabio je Nijemac Sami Khedira u 66. minuti na asistenciju Paula Dybale.

Mandžo igrao do 65. minute

Mario Mandžukić je igrao za Juve do 65. minute kada ga je zamijenio Gonzalo Higuain, dok je Marko Pjaca u svom debiju u Serie A dobio posljednje tri minute. Međutim, i to je bilo dovoljno da jednom opasno zaprijeti suparničkom golu, no Federico Marchetti je obranio njegov udarac. Ivan Vargić nije nastupio za Lazio. Mandžo je u 57. minuti pucao na gol Marchettija, ali vratar Lazija je taj udarac zaustavio.

Pjaca, s druge strane, pokazao je da itekako može. Sjajno je probio desnu stranu i odmah tukao po golu, međutim, bio je to udarac kojeg je lako pročitao Marchetti.

Preostalih osam utakmica 2. kola na rasporedu je u nedjelju, a sastaju se Inter - Palermo, Cagliari - Roma, Crotone - Genoa, Fiorentina - Chievo, Sampdoria - Atalanta, Sassuolo - Pescara, Torino - Bologna i Udinese - Empoli.

LJESTVICA: 1. Juventus 2 2 0 0 3 1 6 2. Napoli 2 1 1 0 6 4 4 3. AS Roma 1 1 0 0 4 0 3 4. Genoa 1 1 0 0 3 1 3 5. Chievo Verona 1 1 0 0 2 0 3 6. Bologna 1 1 0 0 1 0 3 6. Sampdoria 1 1 0 0 1 0 3 6. Sassuolo 1 1 0 0 1 0 3 9. Lazio 2 1 0 1 4 4 3 10. AC Milan 2 1 0 1 5 6 3 11. Pescara 1 0 1 0 2 2 1 12. Atalanta Bergamo 1 0 0 1 3 4 0 13. Torino 1 0 0 1 2 3 0 14. Fiorentina 1 0 0 1 1 2 0 15. Crotone 1 0 0 1 0 1 0 15. Empoli 1 0 0 1 0 1 0 15. Palermo 1 0 0 1 0 1 0 18. Cagliari 1 0 0 1 1 3 0 19. Inter Milan 1 0 0 1 0 2 0 20. Udinese 1 0 0 1 0 4 0