SRNA SREDIO PLATONA: / Kapetan Vatrenih isključen u pobjedi Šahtara

U prvom dvoboju šestog kola ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je pobijedio Metalurg Zaporožje 2:0, a kapetan Šahtara i hrvatske vrste Darijo Srna dobio je crveni karton u 86. minuti.

28.8.2015.
20:45

Srna je pred kraj utakmice napravio prekršaj u kaznenom prostoru na suparničkom napadaču Ruslanu Platonu za što je dobio izravan crveni karton. No Vitalij Lisicki je s bijele točke propustio izjednačiti rezultat na 1:1 nakon što je Šahtar došao u vodstvo u 64. minuti golom Alexa Teixeire iz jedanaesterca.

U sudačkoj nadoknadi Teixeira je potvrdio pobjedu momčadi iz Donjecka koja svoje domaće ligaške utakmice igra u Lavovu. Hrvatski napadač Eduardo da Silva je za Šahtar igrao do 57. minute kada je zamijenjen.

Šahtar se ovom pobjedom probio na drugo mjesto s 13 bodova, dva boda manje od vodećeg Dynama iz Kijeva koji je odigrao utakmicu manje. Na trećem mjestu je Zorja s deset bodova.