SPLIĆANIMA JE KONAČNO KRENULO: / Usred Pule srušili Istru i plasirali se u četvrtfinale

Nogometaši Splita plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa zahvaljujući 3-1 (1-1, 0-0) pobjedi na gostovanju kod Istre 1961 u susretu osmine finala igranom u utorak u Puli.

25.10.2016.
19:51

Goste je u vodstvo doveo Ivan Pešić u 62. minuti, na 1-1 izjednačio je Asen Georgiev u 76., pa je pobjednik odlučen u dodatnih 30 minuta.

U srijedu pet utakmica

Gosti iz Splita su do prednosti od dva razlike stigli na samom početku produžetka, prvo je zabio Domagoj Boljat u 94., da bi Pešić svojim drugim golom u 96. postavio konačni rezultat. Split je prije četiri dana došao do prve ovosezonske pobjede u prvenstvu (3-0 protiv Slavena), a sada je svoje navijače, eto, razveselio i plasmanom u četvrtfinale Kupa.

DINAMO SE NIJE PROSLAVIO U BJELOVARU! /

Trećeligaš dva puta pogodio gredu i zabio hrvatskom prvaku u 81. minuti

Ranije u utorak plasman u četvrtfinale osigurali su Dinamo, koji je s minimalnih 2-1 (1-0) slavio na gostovanju kod trećeligaša Bjelovara, te Slaven Belupo koji je u Novigradu svladao istoimenog drugoligaša sa 1-0 (1-0).

Preostalih pet utakmica osmine finala igrat će se u srijedu, a sastaju se: Rudeš - Rijeka (14 sati), Solin - Hajduk (14 sati), Vinogradar - Lokomotiva (14 sati), Inter - Cibalia (17 sati) i Šibenik - Osijek (17 sati).