ŠOU NEYMARA, CAVANIJA I MBAPPEA U RENNESU: / PSG ostvario svoju 15. ovosezonsku pobjedu

Neymar je načeo Rennes već u 4. minuti na asistenciju Mbappea. Brazilac je francuskom reprezentativcu uzvratio 13 minuta poslije gotovo identičnim dodavanjem.

16.12.2017.
22:24

Nogometaši Paris Saint-Germaina ostvarili su 15. ovosezonsku pobjedu u francuskom prvenstvu svladavši na gostovanju Rennes sa 4-1 (2-0) u dva pogotka i dvije asistencije Neymara te jedan gol uz dvije asistencije Kyliana Mbappea.

OPLJAČKAN STAN TRENERA PSG-a: Lopovi provalili u Emeryjev dom i ukrali dva Neymarova dresa

Neymar je načeo Rennes već u 4. minuti na asistenciju Mbappea. Brazilac je francuskom reprezentativcu uzvratio 13 minuta poslije gotovo identičnim dodavanjem. Domaćin je u 53. minuti smanjio zaostatak, a onda su Parižani u samo dvije minute odlučili pobjednika.

Neymar je prvo u 75. minuti poslužio Cavanija koji je prebacio domaćeg vratara za 3-1, a minutu poslije Brazilac je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4-1.

Za iznenađenje 18. kola pobrinuo se posljednjeplasirani Metz koji je sa 3-1 slavio na gostovanju u Montpellieru. Metz je u ovoj sezoni ostvario dvije pobjede, obje na gostujućem terenu.

Nakon nepotpunog 18. kola PSG je vodeći sa 47 bodova, devet više od drugoplasiranog Monaca. Treći je Lyon sa 35 bodova, koliko ima i četvrti Marseille, koji će u nedjelju gostovati baš kod Lyona. Na začelju su Angers sa 15 i Metz sa samo osam bodova.

Francuska - 18. kolo Rennes - PSG 1-4 (Mubele 53 / Neymar 4, 76, Mbappe 17, Cavani 75) Dijon - Lille 3-0 (Said 12, Amalfitano 17, Ballo Toure 35-ag) Montpellier - Metz 1-3 (Roussillon 20 / Cohade 28, Riviere 84, Basin 90+4) Strasbourg - Toulouse 2-1 (Martin 25-11m, Mangane 52 / Gradel 30) Troyes - Amiens 1-0 (Darbion 78) Caen - Guingamp 0-0

U ostalim utakmicama će igrati: Nantes - Angers (ned, 15.00) Nica - Bordeaux (ned, 17.00) Lyon - Marseille (ned, 21.00)

Odigrano u petak: St. Etienne - Monaco 0-4