ŠOU NA PRESICI: / Bijesni Baka Slišković poludio na novinara! 'Ti ćeš mi nešto, brko? Što provociraš...'

Trener Zrinjskog Blaž Baka Slišković poludio je na presici na jednog novinara kojem je zbog pitanja o spornom penala ljutito poručio da nije objektivan.

23.5.2017.
19:07
Screenshot: Daily Motion

"Znate reći: 'Izmislio penal', a ne znate reći: 'Što je dao crveni karton?'. Pogledaj situaciju kod crvenog kartona. Zašto to ne pogledaš? Drugačije bi bilo da smo igrali s 11 igrača na 35 minuta do kraja. Zašto ste neobjektivni? Govorite jednu stranu, a nećete da kažete drugu stranu", kazao je ljutiti Slišković.

Novinar ušao u raspravu s legendom YU nogometa

"Pa, evo onda izmislio je sudac crveni karton i penal, eto", sarkastično mu je odgovorio novinar koji nikako nije htio šutjeti legendi jugoslovenskog nogometa. Nakon nekoliko britkih replika novinara koji nije odustajao, pale su i teške riječi, pa čak i prijetnje.

"Nemojte na mene da povisujete ton, molim vas".

"Ajde nemoj Boga ti, šuti Boga ti. Nemoj se petljati gdje ti nije mjesto. Ti ćeš komentirati suce i sve. Neobjektivni ste. Pišete o jednoj strani, a nećete istaknuti drugu. Svaka strana ima svoje viđenje stvari", istaknuo je Slšković, a na to mu je novinar odgovorio:

'Ma ne galamim, ja samo pričam povišenim tonom'

"Pa i ja imam svoje viđenje stvari".

Baka mu je odgovorio:

"Pa ja to poštujem".

"Pa ne poštuješ kad galamiš na mene".

"Ma ne galamim, ja samo pričam povišenim tonom. Nije to galama. Ja kad zagalamim, onda je to ihihi. Kad zagalamim".

Novinar je na to odgovorio bahato "probaj". Sliškovića je to iznerviralo dodatno, pa mu je odgovorio:

Uzbudljivo u Premijer ligi BiH

"Da probam? Što, ti ćeš mi nešto, jel'? Hoćeš mi to ti nešto brko. A?", postavio se odmah baka novinaru koji je na to kazao:

"Ja vas poštujem".

"Pa što to onda 'probaj. Što provociraš", upitao je Slišković novinara.

Inače, jako je uzbudljivo u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u samom finišu prvenstva. U pretposljednjem, 9. kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine prošlog vikenda, Željezničar koji je bio lider izgubio je u gradskom derbiju od Sarajeva 1-0 na Koševu, a Zrinjski s igračem manje čudesno preokrenuo i golom iz penala u 94. minuti slavio kod Radnika 2-1 preuzeo lidersku poziciju i stigao na korak do naslova prvaka BiH.

Sporni penal

Željezničar je golom Amera Bekića iz penala u 21. minuti izgubio u 111. derbiju od Sarajeva i time izgubio titulu kolo prije kraja. Momčad Slavka Petrovića sada ima bod manje od Zrinjskog i svega jedan više od Sarajeva koje se također vratilo u trku za naslov prvaka.

Na drugoj strani prava drama viđena je u Bijeljini, u kojoj je Zrinjski napravio čudo. Ekipa Blaža Sliškovića gubila je 1-0 od 50. minute. Stojkić je prekršajem zaustavio Obradovića na putu prema golu i dobio crveni karton. Dosuđen je slobodan udarac, a Dino Beširović prekrasno pogodio za vodstvo domaćeg sastava.

Međutim, unatoč igraču manje, gosti su uspjeli preokrenuti utakmicu. Prvo je Saša Kajkut u 77. izjednačio nakon kontranapada, a isti igrač u sudačkoj nadoknadi zabio je iz penala, donio zlatna tri boda momčadi iz Mostara i prvo mjesto uoči posljednjeg kola.

Upravo se o tom penalu u BiH neprestano priča, a Baki Sliškoviću to jako smeta. Zato je i tako reagirao na novinarsko pitanje o spornom penalu.