ŠOKOVI NA STARTU EUROPSKE LIGE: / Unitedu se ovo nikad nije dogodilo, čudesan preokret Zenita

Nova sezona Europske lige počela je senzacionalnom pobjedom nizozemskog Feyenoorda koji je pred svojim navijačima u skupini A srušio veliki Manchester United (1-0).

15.9.2016.
21:37
AFP, EMMANUEL DUNAND

Jose Mourinho nije izveo najjaču momčad na De Kuipu, ali je u sastavu od samog početka bio najskuplji nogometaš svijeta Paul Pogba, a u nastavku je ušao i Zlatan Ibrahimović kojem je to bio prvi nastup u Kupu UEFA/Europskoj ligi još od 2001. kada je igrao za Ajax. No, ništa u četvrtak nije pomoglo Unitedu koji je primio gol u 79. minuti nakon kontranapada koji je okončao Tonny Vilhena.

Čudo u Tel Avivu

Po prvi put u klupskoj povijesti Manchester United je tako izgubio na četiri europska gostovanja zaredom. Također, prvi se put dogodilo i da su Crveni vragovi dvije sezone zaredom grupnu fazu europskih natjecanja otvorili porazima.

Čudesnu su utakmicu u Tel Avivu odigrali Maccabi i ruski Zenit. Vodili su Izraelci do 76. minute s 3-0, pri čemu je dvaput strijelac bio bosanskohercegovački nogometaš Haris Medunjanin, da bi na kraju izgubili s 3-4! U 76. minuti je za goste iz Sankt Peterburga zabio Kokorin, osam minuta kasnije je strijelac bio Mauricio, u 86. je izjednačio Giuliano, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade senzacionalnu pobjedu Rusima osigurao Đorđević. Zenitu je na putu do velikog preokreta pomogla činjenica da je Maccabiju u 81. minuti isključen Desa.

Roma je na gostovanju kod Viktorije Plzen izvukla tek remi (1-1), a od talijanskih je predstavnika daleko uspješniji bio Sassuolo koji je s 3-0 deklasirao Athletic Bilbao. Mainz i Saint-Etienne su u Njemačkoj odigrali neodlučeno 1-1, a zanimljivo je da je francuskom klubu to već 11. remi u posljednjih 15 utakmica u ovom natjecanju.