SLAVEN BILIĆ UZEO BOD: / Manchester City ponizio Watford, Aguero junak utakmice

Nogometaši Manchester Cityja uvjerljivo su na gostovanju pobijedili Watford 6-0, dok je West Ham Slavena Bilića na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0.

16.9.2017.
18:15

City je 'protutnjao' Vicarage Roadom postigavši po tri gola u svakom poluvremenu. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Sergio Aguero (27, 31, 81), a među strijelce su se upisali i Gabriel Jesus (38), Nicolas Otamendi (63) i Raheem Sterling (89-11m).

NEZAUSTAVLJIVI DEFOE: Engleski napadač zabio i protiv 36. suparnika u Premier ligi

Momčad Pepea Guardiole je u prvih pet kola postigla čak 16 golova i nalazi se na vrhu ljestvice sa 13 bodova. West Ham našeg Slavena Bilića je na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0 spojivši dvije utakmice bez poraza nakon što su u prošlom kolu pobijedili Huddersfield Town.

Liverpool je na Anfieldu odigrao skromnih 1-1 protiv Burnleyja. Gosti su poveli u 26. minuti golom Scotta Arfielda, a četiri minute kasnije izjednačio je Mohamed Salah.

"Redsi" su u nastavku susreta imali još niz sjajnih prilika, ali nisu uspjeli zabiti i drugi pogodak. Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Na ljestvici vodi City sa 13 bodova, tri više od gradskog suparnika Uniteda kojeg sutra očekuje ogled protiv Evertona. Na trećem mjestu je Chelsea s devet bodova i utakmicom manje, sutrašnjim derbijem protiv Arsenala. Četvrto i peto mjesto zauzimaju povratnici u elitno društvo Newcastle United (9) i Huddersfield Town (8).

West Ham je na 18. mjestu sa četiri boda, a iza Bilićeve družine su Bournemouth s tri i Crystal Palace bez bodova.

REZULTATI:

Huddersfield Town - Leicester City 1-1 (Depoitre 46 / Vardy 50-11m) Liverpool - Burnley 1-1 (Salah 30 / Arfield 26) Newcastle United - Stoke City 2-1 (Atsu 19, Lascelles 68 / Shaqiri 57) Watford - Manchester City 0-6 (Aguero 27, 31, 81, Jesus 38, Otamendi 63, Sterling 89-11m) WBA - West Ham United 0-0 Crystal Palace - Southampton 0-1 (Davis 6)

U petak: Bournemouth - Brighton 2-1 (Surman 67, Defoe 73 / March 55)

Večeras: Tottenham Hotspur - Swansea City U nedjelju: Chelsea - Arsenal, Manchester United - Everton