SKOK NA DRUGO MJESTO: / City smanjio zaostatak za Chelseajem, ali Guardiola ima razlog za zabrinutost

U posljednjoj utakmici 25. kola Premier lige Manchester City je kao gost svladao Bournemouth s 2-0 i skočio na drugo mjesto.

13.2.2017.
23:34
AFP, GLYN KIRK

City je poveo u 29. minuti pogotkom Raheema Sterlinga koji je iz blizine smjestio loptu u mrežu nakon ubačaja s lijeve strane. Autogol za konačnih 2-0 u 69. je minuti zabio Tyrone Mings.

KRAH KAKAV SE NE PAMTI: /

Ovo se nije dogodilo još nijednom prvaku u povijesti engleskog nogometa

Ozljeda Jesusa

Guardiolina momčad se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto, preskočivši Tottenham koji je u subotu poražen na gostovanju kod Liverpoola (0-2). Smanjio je City zaostatak za vodećim Chelseajem na osam bodova nakon što su Conteovi nogometaši u nedjelju odigrali samo 1-1 protiv Burnleyja.

Zadovoljstvo navijačima Manchester Cityja i Guardioli pokvarila je ozljeda Gabriela Jesusa koji je već u 15. minuti morao izaći iz igre. Mladi 19-godišnji Brazilac je u prva tri nastupa u Premier ligi zabio tri gola i izgurao iz prve postave jednu od najvećih klupskih zvijezda Sergija Agüera.