SJAJAN DERBI SVETOG DUJE: / Raspucani Hajduk pregazio gradskog rivala i skočio na treće mjesto

U posljednjoj utakmici 30. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Hajduka su na svome Poljudu svladali gradskog rivala RNK Splita s 5-2 (2-1) i izbili na treće mjesto.

26.4.2017.
22:23
Ivo Cagalj/PIXSELL

U najefikasnijem derbiju Sv. Duje s čak sedam golova Hajduk je uspio zadržati pobjednički ritam, a i Split je nakon dugo vremena postigao dva gola na utakmici.

Vlašić otvorio golijadu

Hajduk je poveo golom Nikole Vlašića iz jedanaesterca u 12. minuti, a Split je uspio izjednačiti preko Ivana Tomičića u 40. minuti nakon pogreške obrane domaćih. No, na isteku poluvremena još gore je pogriješila obrana gostiju i Zoran Nižić je doveo Hajduk u vodstvo.

Torcida je priredila veliku bakljadu i vjerojatno priskrbila Hajduku novu kaznu

U 48. minuti je za 3-1 pogodio bivši igrač Splita Ante Erceg, a u 64. je Sandro Ugrina postigao pogodak nade za Split. No, ta nada je trajala svega četiri minute jer je Said pokraj dvojice braniča gostiju postigao gol za 4-2 nakon sjajne asistencije Bašića, koji je u 85. minuti asistirao i za gol Francka Ohandze za konačnih 5-2.

Hajduk je na trećem mjestu sustigao Osijek s 56 bodova, dok je Split ostao pretposljednji sa 17 bodova, četiri više od zadnje Cibalije.

Cibaliji bod

U ranijoj utakmici Inter i Cibalia su odigrali 1-1. Cibalia je povela iz kontre u 40. minuti golom Marka Brekala, dok je već u 48. minuti izjednačio najbolji igrač Intera Jakov Puljić.

Lokomotiva je pobijedila Istru s 1-0 pogotkom Iranca Alija Karimija koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade.