Arsenalovih šest golova, uvjerljivi Manchester United, i kiks Cityja kod Stokea obilježili su 4. kolo engleskog Premiershipa.

15.9.2012.
18:42

Vatreno je bilo u četvrtom kolu engleske Premijerne lige. Od 18 pogodaka u prvih sedam odigranih utakmica, čak sedam ih je palo na Arsenalovom Emiratesu gdje su Topnici razbili goste iz Southamptona sa čak 6:1.

Dva gola su si Sveci dali sami, dva je dao Gervinho, a po jedan Podolski i Walcott. Gostima je čast spasio Fox.

Dosta golova, četiri, viđeno je i na Old Traffordu, a na radost Sir Alexa Fergusona, sve u gostujućoj mreži. Mogao je Manchester United povestio već u 6. minuti, ali je Chicharito promašio kazneni udarac. Mrežu je naposljetku načeo Scholes u 51., a zatim su se u strijelce upisali i Chicharito, Büttner te Powell.

Drugi manchesterski klub, aktualni prvak City, nije uspio slomiti otpor čvrstog Stokea u gostima, završilo je 1:1 (Crouch/ Javi Garcia), baš kao ni Chelsea QPR-a. Tamo su mreže mirovale, ali nisu strasti.

Priča dana je odbijanje QPR-ova stopera Antona Ferdinanda da se prije utakmice rukuje s Chelseajevim dvojcem Johnom Terryjem i Ashleyem Coleom zbog već opjevanog skandala oko rasističkih uvreda s kraja prošle godine. Čini se da je to više pogodilo Terryja koji je pokušao zaustaviti Ferdinanda i objasniti mu nešto, ali ovaj je samo nastavio dalje.

Fulham je bez našega Mladena Petrića pobijedio WBA s uvjerljivih 3:0 (uz dva gola Dmitra Berbatova).

U posljednjoj utakmici subotnjeg dijela 4. kola engleske nogometne Premierlige Sunderland i Liverpool podijelili su bodove odigravši na Stadionu Svjetla 1-1.

U susretu u kojem je u potpunosti dominirao Liverpool slobodno možemo reći da je Sunderland "iščupao" bod, iako je Luis Suarez izjednačio za "redse" 20 minuta prije kraja. Liverpool je imao 65 posto posjeda lopte u svojim nogama i čak 18 udaraca prema suparničkim vratima, dok je domaćin samo tri puta prijetio i to tek jednom u okvir! Nepotrebno je reći da je taj jedan udarac Stevena Fletchera u 29. minuti prvog dijela bio dovoljan za bod. U nastavku je momčad Brendana Rodgersa pritiskala i pritiskala, ali do pogotka nije mogla sve do spomenute 71. minute kada je nakon "flipera" lopta došla do Urugvajca Suareza koji iz neposredne blizine pogađa praktički praznu mrežu. Unatoč puno boljoj igri nego u prva tri kola nove sezone, momčad Liverpoola i dalje ne zna za pobjedu. Nakon četiri utakmice ima svega dva boda (dva remija). Sunderland je pak odigrao i treći remi ove sezone (ima utakmicu manje od ostalih). Prije Liverpoola remizirali su s Arsenalom i Swanseajem. Engleska Premierliga, 4. kolo:

Norwich City – West Ham 0-0 Aston Villa – Swansea City 2-0 (Lowton 16, Benteke 88) Fulham – WBA 3-0 (Berbatov 32, 45-11m, Sidwell 89) Manchester United – Wigan 4-0 (Scholes 51, Hernandez 63, Büttner 66, Powell 82) Arsenal – Southampton 6-1 (Hooiveld 11-ag, Podolski 31, Gervinho 35, 71, Clyne 38-ag, Walcott 88 / Fox 45) Stoke City – Manchester City 1-1 (Crouch 15 / Javi Garcia 35) QPR – Chelsea 0-0 Sunderland – Liverpool (18.30) Sunderland - Liverpool 1-1 (Fletcher 29 / Suarez 71) Ljestvica: 1. Chelsea 4 3 1 0 8-2 +6 10 2. Man Utd 4 3 0 1 10-5 +5 9 3. Arsenal 4 2 2 0 8-1 +7 8 4. Man City 4 2 2 0 9-6 +3 8 5. Swansea 4 2 1 1 10-4 +6 7 6. W.B.A. 4 2 1 1 6-4 +2 7 7. West Ham 4 2 1 1 4-3 +1 7 8. Fulham 4 2 0 2 10-6 +4 6 9. Everton 3 2 0 1 4-3 +1 6 10. Stoke 4 0 4 0 4-4 0 4 11. Aston Villa 4 1 1 2 4-5 -1 4 12. Newcastle 3 1 1 1 3-4 -1 4 13. Wigan 4 1 1 2 4-8 -4 4 14. Sunderland 3 0 3 0 3-3 0 3 15. Norwich 4 0 3 1 2-7 -5 3 16. Tottenham 3 0 2 1 3-4 -1 2 17. Liverpool 4 0 2 2 3-8 -5 2 18. QPR 4 0 2 2 2-9 -7 2 19. Reading 2 0 1 1 3-5 -2 1 20. Southampton 4 0 0 4 5-14 -9 0