RONALDOV POGODAK ZA - POVIJEST: / Marcelo spasio Real u dramatičnoj završnici, ovacije Modriću

Ronaldo za povijest! Jedan od najboljih nogometaša svijeta je u 27. minuti utakmice 35.

29.4.2017.
18:00
AFP, PIERRE-PHILIPPE MARCOU

Ronaldo je zabio 367. prvenstveni gol glavom, tako što se na Carvajalov ubačaj s desne strane postavio bolje i skočio više od suparničkih stopera Garaya i Mangale. Ovim poentiranjem, Ronaldo je prešao Jimmyja Greavesa, s kojim je do sada dijelio prvo mjesto na vječnoj tablici najboljih strijelaca šest najjači europskih liga.

Real Madrid je do vodstva stigao u 27. minuti, kad je s desne strane ubacio Dani Carvajal, a Cristiano Ronaldo neometan glavom sa 7-8 metara poslao loptu u mrežu.

U 56. minuti Ronaldo se i drugi put mogao upisati među strijelce, nakon što je Parejo u kaznenom prostoru povlačio Luku Modrića i skrivio kazneni udarac. No, brazilski vratar Diego Alves pročitao je Portugalca i po treći put u karijeri mu obranio jedanaesterac. Ronaldo mu je samo jednom uspio zabiti sa bijele točke.

Kad nije Real, zabila je Valencia

Kad nije Real, zabila je Valencia. Daniel Parejo je u 82. minuti sjajno izveo slobodan udarac i pogodio gornji desni kut Realovih vrata za 1-1. Međutim, samo četiri minute poslije ponovno su se veselili navijači Reala.

Marcelo se sjurio s lijeve strane prema kaznenom prostoru i desnom nogom pogodio suprotan kut za pobjedu Reala, kojom je madridski klub ponovno zasjeo na prvo mjesto ljestvice s tri boda prednosti pred Barcelonom koja večeras gostuje kod Espanyola. Valencia je sa 40 bodova ostala na 12. mjestu.

Luka Modrić je igrao do posljednje minute, kad ga je Zidane uz ovacije s tribina povukao iz igre, a kapetan hrvatske reprezentacije je u 82. minuti zaradio žuti karton.

Sociedadu bodovi

Real Sociedad je pobjedom nad Granadom 2-1 ponovno zasjeo na šeso mjesto koje vodi u kvalifikacije Europa lige. Granada je i teoretski izgubila sve izglede za očuvanje prvoligaškog statusa.

Vela i Juanmi bili su strijelci za domaću momčad, a Kolumbijac Adrian Ramos za goste.

Španjolska - 35. kolo Real Sociedad - Granada 2-1 (Vela 45, Juanmi 84 / Ramos 65)

Real Madrid - Valencia 2-1 (C. Ronaldo 27, Marcelo 86 / Parejo 82)

Las Palmas - Atletico M. (sub, 18.30) Espanyol - Barcelona (sub, 20.45)

U nedjelju i ponedjeljak će igrati: Osasuna - Deportivo (ned, 12.00) Betis - Alaves (ned, 16.15) Eibar - Leganes (ned, 18.30) Celta Vigo - Athletic Bilbao (ned, 20.45) Malaga - Sevilla (pon, 21.00)

Odigrano u petak: Villarreal - Sporting Gijon 3-1