RAKITIĆ ZABIO U POBJEDI BARCELONE: / Katalonski gigant pregazio Espanyol

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je prvi, a Urugvajac Luis Suarez prvi i treći pogodak u 3-0 (0-0) pobjedi Barcelone na gostovanju kod gradskog suparnika Espanyola u dvoboju 35.

29.4.2017.
22:54

Nakon siromašnog prvog poluvremena Barcelona se razgoropadila u nastavku. Luis Suarez je iskoristio loše vraćanje lopte Jurada svom vrataru, što je ispala idealnom asistencijom za Urugvajca koju je u takvim situacijama nemilosrdan egzekutor.

Barcelona je udvostručila vodstvo u 76. minuti. U brzom kontranapadu Lionel Messi je u pravom trenutku gurnuo loptu prema Ivanu Rakitiću, a hrvatski reprezentativac mirno pospremio loptu pokraj nemoćnog vratara Diega Lopeza. Konačnih 3-0 postavio je Suarez svojim drugim pogotkom.

Ovom pobjedom Barcelona se vratila na čelo ljestvice, gdje je nekoliko sati boravio Real Madrid koji je na domaćem travnjaku jedva s 2-1 pobijedio Valenciju. Madriđani ipak imaju jednu utakmicu manje uz jednak broj bodova. Na trećem mjestu je Atletico koji je sa uvjerljivih 5-0 prošao gostovanje u Las Palmasu.

Real Sociedad je pobjedom nad Granadom 2-1 ponovno zasjeo na šeso mjesto koje vodi u kvalifikacije Europa lige. Granada je i teoretski izgubila sve izglede za očuvanje prvoligaškog statusa.

Španjolska - 35. kolo Real Sociedad - Granada 2-1 (Vela 45, Juanmi 84 / Ramos 65)

Real Madrid - Valencia 2-1 (C. Ronaldo 27, Marcelo 86 / Parejo 82)

Las Palmas - Atletico M. 0-5 (Gameiro 2, 18, Saul Niguez 17, Thomas 72, Torres 90+1)

Espanyol - Barcelona 0-3 (Suarez 50, 87, Rakitić 76)

U nedjelju i ponedjeljak će igrati: Osasuna - Deportivo (ned, 12.00) Betis - Alaves (ned, 16.15) Eibar - Leganes (ned, 18.30) Celta Vigo - Athletic Bilbao (ned, 20.45) Malaga - Sevilla (pon, 21.00)

Odigrano u petak: Villarreal - Sporting Gijon 3-1