RAKITIĆ I DRUŠTVO NA KOLJENIMA: / Celta iz Viga ponizila prvaka Španjolske i Europe

Nogometaši Celte iz Viga kreirali su iznenađenje u 5. kolu Primere, svladavši na svom travnjaku veliku Barcelonu s 4:1.

23.9.2015.
20:58

Barcelona je u Vigo doputovala uzeti nova tri boda, s kojima bi skočila na prvo mjesto ljestvice. No, planovi su im se odbili od obale Galicije. Celta Vigo očitala je pravu nogometnu lekciju Ivanu Rakitiću, Lionelu Mesiju i društvu pobijedivši s 4:1.

RAKITIĆU ĆE SE SLAGATI S BOJOM OČIJU: /

Evo novih Barçinim dresova

Strijelci za pobjedničku momčad bili su Nolito u 26. minuti, Aspasa u 30. i 56. minuti, te Guidettija u 83. minuti, dok je katalonsku momčad jedini pogodak na susretu zabio Neymar u 80. minuti. Luis Enrique nije mijenjao na poluvremenu, iako je gubio 2:0. No, čim je primio treći gol, odmah je ubacio Rakitića i El Haddadija. Međutim, to mu nije baš pomoglo.

Izgubljeni Pique

Imali su Katalonci i dosta nesreće jer većina onoga što su pucali ili je čudesno obranio golman ili je nekako "iscurilo". Kad se to spoji s pristupom koji su pokazali neki igrači katalonske momčadi, prvenstveno Pique koji je izgledao izgubljeno u obrani Katalonaca, dobijete debakl Barcelone i povijesnu pobjedu Celte pred očima čitavo svijeta.

Ovom pobjedom, Celta je s nova tri boda privremeno skočila na 2. mjesto ljestvice. Zanimljivo je i to da je Barcelonu porazila bivša momčad trenera BarçeLuisa Enriquea. Enrique je, naime, upravo 2014. iz Celte Vigo došao u Barcelonu.