JOŠ JEDAN LUDI EL CLASICO: / Real Madrid uništio Barcelonu, Cristiano Ronaldo zabio pa dobio crveni karton

U prvoj utakmici španjolskog Superkupa Real Madrid je kao gost deklasirao Barcelonu s 3-1. Svi su golovi pali u drugom poluvremenu, a utakmicu je obilježio i bizarni crveni karton Cristiana Ronalda.

13.8.2017.
20:58

BARCELONA - REAL MADRID 1-3

BARCELONA: Ter Stegen - Vidal, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Deulofeu

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovačić, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Isco

STRIJELCI: 0-1 Pique (50 - ag), 1-1 Messi (77 - 11m), 1-2 Ronaldo (80), 1-3 Asensio (90)

Svi su golovi pali u drugom poluvremenu, a Real je poveo u 50. minuti autogolom Piquea. Marcelo je ubacio s lijeve strane, a stoper Barcelone postavio nogu od koje se lopta odbila u mrežu. Stegena.

Barcelona je izjednačila u 77. minuti nakon vrlo sumnjivog jedanaesterca koji je dosuđen nakon kontakta Suareza i Navasa. Siguran je s bijele točke bio Messi.

Kovačić ozlijeđen

Samo tri munute kasnije Real je povukao kontru, a Ronaldo, koji je u igru ušao u 58. minuti, s ruba kaznenog prostora majstorski pogodio dalji kut. Dobio je pritom žuti karton zbog skidanja dresa, a dvije minute kasnije i drugi zbog navodnog simuliranja. Isključeni Portugalac tako neće moći igrati u uzvratu.

Konačnih je 3-1 u 90. minuti postavio Asenssio koji je sjajno s ruba šesnaesterca zakucao loptu u mrežu Ter Stegena.

Ivan Rakitić je igrao do 83. minute za Barcelonu, a Mateo Kovačić do 68. za Real. Kovačić je, nažalost, morao izaći zbog ozljede čija težina još uvijek nije poznata. Luka Modrić nije igrao zbog suspenzije, ali će zaigrati u uzvratu koji je na rasporedu u srijedu u Madridu.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, REAL JE SLAVIO S 3-1.

90' - Nakon još jednog kontranapada Asensio je fantastično pogodio s rubakaznenog prostora.

90' - GOOOOOOOOL! REAL VODI S 3-1.

82' - CRVENI KARTON ZA RONALDA! Cristiano je najprije požutio zbog skidanja dresa kod gola, a nakon toga zbog navodnog simuliranja.

80' - Kakav gol Ronalda. Real je povukao kontru, a Ronaldo s ruba kaznenog prostora majstorski pogodio dalji kut.

80' - GOOOOOOOOL! REAL VODI S 2-1.

77' - Messi je bio precizan iz jedanaesterca, Navas nije imao šanse.

77' - GOOOOOOL! BARCELONA JE IZJEDNAČILA NA 1-1.

76' - Sudac je pokazao na bijelu točku nakon kontakta Navasa i Luisa Suareza. Vrlo sumnjiva situacija.

76' - JEDANAESTERAC ZA BARCELONU!

74' - Nevjerojatnu je priliku promašio Busquets, sa sedam metara je poslao loptu preko gola.

68' - Kod Barcelone je Sergi Roberto ušao umjesto Inieste.

68' - Kovačić je nažalost zbog ozljede morao izaći iz igre, ušao je Asensio.

64' - Zamalo novi autogol. Varane je nakon ubacivanja Suareza nespretno skrenuo loptu, ali ona je završila u korneru.

60' - Isco je sada pokušao glavom, ali otišla je lopta preko gola.

59' - L. Suarez je pokušao glavom, ali Navas je to izbio u korner.

59' - Izmjene u obje momčadi. Evo nam napokon u igri Cristiana Ronalda koji je zamijenio Benzemu, dok je kod Barcelone ušao Denis Suarez umjesto Deulofeua.

55' - Nova velika prilika za Real, Alba je na crti zaustavio loptu nakon udarca Carvajala.

53' - Ogromna prilika za Barcelonu, Deulofeu je pucao, a lopta je otišla koji centimetar od gola.

52' - Nova opasnost, ponovno je lopta zakačila Piquea, ali ovaj put je otišla u korner.

50' - Kakav šok za Barcelonu. Pique je nespretno ugurao loptu u vlastitu mrežu nakon ubacivanja Marcela s lijeve strane.

50' - GOOOOOOOOL! Real vodi s 1-0.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT je 0-0.

45' - Bale je nadskočio Vidala, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu tako da nije biloprave opasnosti.

42' - Nastavak 'kartonijade'. Žuti je dobio Carvajal nakon prekršaja na Iniesti.

41' - Žuti i za Balea zbog starta na Busquetsu.

40' - Sada je Messi dobio žuti karton zbog prekršaja na Casemiru.

33' - Kovačić je uspio očistiti opasnost ispred Messija nakon Albina dodavanja.

29' - Alba je sada spasio Barcelonu. Marcelo je nabacio na glavu Baleu koji se spremao smjestiti loptu u mrežu, ali u posljednji se trenutak ispred njega ukazao Alba i očistio opasnost.

27' - Žuti karton i za Piquea zbog namjernog igranja rukom.

20' - Casemiro je dobio žuti karton zbog grubog starta na Messiju. Domaći od suca traže crveni.

18' - Isco je zaprijetio, ali je lopta otišla pored gola.

16' - Vidal se probio po desnoj strani i ušao u šesnaesterac, ali njegov pokušaj ubacivanja je zaustavio Kovačić.

10' - Suarez je opalio s 15-ak metara, ali lakoćom je to zaustavio Navas.

8' - Real je zasad nešto bolja momčad, ali nema velikih prilika.

4' - Real je počeo utakmicu s puno samopouzdanja.

1' - Kovačić je pokušao lobom iznenaditi Ter Stegena s 30-ak metara, ali Nijemac je uspio uhvatiti loptu.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Mateo Kovačić je u prvom sastavu Reala umjesto suspendiranog Modrića. Kod domaćih je očekivano u sastavu Ivan Rakitić.

NAJAVA:

Barcelona veliki okršaj dočekuje u trenucima kad ju je napustio jedan člad zvjezdanog napadačkog trojca: Neymar je za astronomskih 222 milijuna eura otišao u PSG. Bit će zanimljivo vidjeti koga će novi trener Ernesto Valverde priključiti Messiju i Suarezu u napadu dok čelnici kluba na tržištu pokušavaju pronaći odgovarajuću zamjenu za Brazilca.

Modrićev stari 'grijeh'

S druge strane, real u katalonsku prijestolnicu stiže na krilima pobjede protiv Manchester Uniteda (2-1) u europskom Superkupu. Nije španjolski i europski prvak briljirao tijekom priprema, ali u prvoj je službenoj utakmici sezone Zidaneova momčad opet pokazala snagu.

Loša je vijest za Real da će u nedjeljnom dvoboju biti bez 'mozga' svoje momčadi Luke Modrića. Kapetan hrvatske reprezentacije mora odraditi suspenziju zbog crvenog kartona koji je dobio još prije tri godine, u utakmici Superkupa protiv Atletica.

Uzvrat u srijedu

Za očekivati je da će ga u prvoj postavi zamijeniti sunarodnjak Mateo Kovačić koji će tako imati priliku potvrditi da sjajne igre tijekom priprema nisu bile slučajnost. Na drugoj bi strani u udarnoj momčadi trebao osvanuti Ivan Rakitić koji je i kod novog trenera nedodirljiv.

U svakom slučaju, vjerujemo da nas očekuje još jedna sjajna utakmica velikih suparnika, ali ovo je tek prvo poluvrijeme. Uzvrat se igra u srijedu na Santiago Bernabeuu od 23 sata.