Robert Prosinečki osvojio je prvi trenerski trofej, u finalu Kupa Srbije njegova je Crvena zvezda sa 2:0 u Kruševcu pobijedila Borac.

16.5.2012.
22:23

Iako je Zvezda posjedom lopte dominirala cijelu utakmicu, nisu lako došli do pobjede jer Borac je u prvom poluvremenu promašio dva čista zicera. Prvo je u 3. minuti gredu pogodio Pavičević, a Radivojević je u 28. promašio doslovno prazan gol nakon što je prošao Zvezdina vratara Bajkovića.

Momčad Roberta Prosinečkog povela je u 41. minuti golom Brazilca Evandra, a konačnih 2:0 nakon dominacije Zvezde u 2. poluvremenu u 86. minuti postavio je Kolumbijac Borja.

Za Crvenu zvezdu je to treći osvojeni Srpski kup, odnosno ukupno dvanaesti nacionalni nakon raspada SFR Jugoslavije. Prosinečki (43), koji je na klupi beogradskog kluba od prosinca 2010. godine, spriječio je tako Partizan da drugu sezonu zaredom osvoji dvostruku krunu. Najveći Zvezdin rival je, podsjetimo, već ranije osigurao naslov u srpskom prvenstvu.