SLAVLJE ENGLEZA

PROSINEČKI BEZ GREŠKE: Azerbajdžan pobjedom protiv Norveške zasjeo na vrh svoje skupine

Do druge pobjede u drugoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo kojem će za dvije godine domaćin biti Rusija stigla je izabrana vrsta Azerbajdžana koju vodi bivši hrvatski nogometni as Robert Prosinečki.

Baku je bio domaćin ovog ogleda, a ono najvažnije u susretu u kojem je lopta uglavnom bila u nogama Norvežana viđeno je u jedanaestoj minuti kada je s nekih četrnaest metara prema vratima Jarsteina opalio Maksim Medvjedjev. Bio mu je to prvi pogodak za reprezentaciju.

Nakon druge odigrane utakmice u svojoj skupini C, Azerbajdžan sa šest bodova predvodi ljestvicu na čijem je začelju Norveška bez bodova. Njemačka i Češka, odnosno Sjeverna Irska i San Marino tek trebaju odigrati svoje susrete.

Dodajmo da je u skupini F Engleska stigla do šestog boda 2-0 pobjedom protiv Malte. Zabili su Sturridge u 29. i Alli u 38. minuti ogleda u kojem su imali 80 posto posjeda lopte u svojim nogama i uputili 14 udaraca (osam u okvir) prema golu Malte. Istovremeno, suparnički nogometaši nisu imali niti jedan pokušaj.

Kvalifikacije za SP

SKUPINA C

Azerbajdžan – Norveška 1-0 (Medvjedjev 11)

SKUPINA E

Armenija – Rumunjska 0-5 (Stancu 5-pen, Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 59)

Crna Gora – Kazahstan 5-0 (Tomašević 24, Vukčević 59, Jovetić 64, Beciraj 73, Savić 78)