NISU SVIMA ODOBRENE

PROBLEMI ZA PRVOLIGAŠE: Samo je sedam klubova Prve HNL dobilo licence za sljedeću sezonu

‘Hrvatski nogometni savez kao davatelj licence u prvom je stupnju završio Središnji postupak licenciranja klubova za UEFA klupska natjecanja, natjecanje u Prvoj HNL i u Drugoj HNL za natjecateljsku 2017/18. godinu’, piše na službenim internetskim stranicama krovne organizacije nogometa u Hrvatskoj.

Ukupno je sedam klubova dobilo licence za nastup u domaćem prvenstvu (Dinamo, Hajduk, Inter, Lokomotiva, Osijek, Rijeka, Slaven), što znači da od aktualnih prvoligaša kriterije ne zadovoljavaju tri kluba (Istra, Split, Cibalia). Što se licenci za nastup u europskom natjecanjima tiče, nju je dobilo šest klubova (Dinamo, Hajduk, Lokomotiva, Osijek, Rijeka, Slaven).

Za nastupe u drugom razredu hrvatskog nogometa licencu je dobilo osam klubova (Dugopolje, Dinamo, Hajduk, Inter, Osijek, Rudeš, Solin, Varaždin).

Protiv odluka Komisije za licenciranje, u roku od 8 dana od primitka odluke klubovi kojima je odbijena molba za licencu(e) imaju pravo podnijeti žalbu. Tijekom žalbenog postupka mogu iznositi nove činjenice ili dokaze, kao i prijedloge novih dokaza.

Odluke o žalbama donosi tijelo 2. stupnja – Žalbeno tijelo za licenciranje HNS-a. Krajnji rok za donošenje konačnih odluka je 20. svibnja 2017.

Izdane UEFA Licence za natjecateljsku 2017/18. godinu:

1. GNK DINAMO Zagreb
2. HNK HAJDUK š.d.d. Split
3. NK LOKOMOTIVA Zagreb
4. NK OSIJEK s.d.d. Osijek
5. HNK RIJEKA s.d.d. Rijeka
6. SNK SLAVEN, Koprivnica

Izdane Licence za I. HNL za natjecateljsku 2017/18. godinu:

1. GNK DINAMO Zagreb
2. HNK HAJDUK š.d.d. Split
3. NK INTER-ZAPREŠIĆ, Zaprešić
4. NK LOKOMOTIVA Zagreb
5. NK OSIJEK s.d.d., Osijek
6. HNK RIJEKA s.d.d. Rijeka
7. SNK SLAVEN, Koprivnica

Izdane Licence za II. HNL za natjecateljsku 2017/18. godinu:

1. NK DUGOPOLJE, Dugopolje
2. GNK DINAMO Zagreb – Dinamo II. (druga momčad)
3. HNK HAJDUK š.d.d. Split – Hajduk II. (druga momčad)
4. NK INTER-ZAPREŠIĆ, Zaprešić
5. NK OSIJEK s.d.d. Osijek – Osijek II. (druga momčad)
6. NK RUDEŠ, Zagreb
7. NK SOLIN, Solin
8. NK VARAŽDIN, Varaždin

Više o svemu možete pročitati ovdje.

Imaš komentar?

Povratak na Net.hr