Nogometaši madridskog Reala u 6. su kolu Primere uvjerljivo slavili, 5:1, na Santiago Bernabeuu protiv povratnika u prvoligaško društvo Deportiva.

30.9.2012.
17:35

Strijelci: 0:1 Riki (17'), 1:1 Ronaldo (23' pen.), 2:1 Di Maria (38'), 3:1 Ronaldo (44'), 4:1 Pepe (66'), 5:1 Ronaldo (84' pen.)

REAL MADRID (4-2-3-1): Casillas - S. Ramos, Varane, Pepe, Marcelo - Khedira, Modrić - Di Maria, Özil, Ronaldo - Higuain

DEPORTIVO (4-2-3-1): Aranzubia - Pablo, Aythami, Marchena, Evaldo - Juan Dominguez, Aguilar - Bruno Gama, Valeron, Pizzi - Riki Luka Modrić je počeo još jednom od prve minute za Real, a ovom prilikom na poziciji zadnjeg veznog igrača (umjesto Xabija Alonsa).

Najbolji je potez Modrić napravio u 38. minuti, kada je sjajno u prostor, između trojice igrača Deportiva, poslao loptu Angelu di Mariji, koji je zabio za 2:1.

http://www.youtube.com/embed/3C6pC-aM8BI Gol je Di Maria potvrdio glavom, nakon što mu je vratar Deportiva obranio prvi udarac. Inače, Deportivo je poveo golom Rikija u 16. minuti, ali je do kraja Real dominirao i na kraju uvjerljivo pobijedio. Real je izjednačio iz jedanaesterca koji je iznudio Di Marija, što mu je bio sedmi iznuđeni jedanaesterac u posljednje tri sezone, te je po tome rekorder u Primeri. Recimo i da je to bio prvi dosuđeni jedanaesterac za Real na Bernabeuu još od veljače ove godine.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xtzj22_real-madrid-5-1-deportivo-footyroom-com_animals Imao je Real dva penala na ogledu, a oba je realizirao Cristiano Ronaldo, što mu je uz još jedan pogodak donijelo hat-trick (jedini uz Falcaa). Inače, Ronaldo je ovoga puta slavio svoje pogotke. Real je ovim slavljem došao do sedme uzastopne domaće pobjede protiv Deportiva, što mu je rekordni niz u povijesti protiv tog suparnika. Modrić je igrao do 58. minute, a osam minuta prije toga je zaradio žuti karton.

Real Madrid - Deportivo 5-1 (Cristiano Ronaldo 23-11m, 44, 84-11m, Di Maria 38, Pepe 66 / Riki 16) Osasuna - Levante 4-0 (Armenteros 55, Lamah 82, Copovi 89-11m, Nino 90+2) Valladolid - Rayo Vallecano 6-1 (Bueno 10, Manucho Goncalves 13, 86, Oscar Gonzalez 21, 56, Rukavina 37 / Dominguez 5) Granada - Celta 2-1 (Siqueira 11-11m, Torje 17 / Aspas 20) Espanyol - Atletico Madrid (kasnije) Ljestvica: 1. Barcelona 6 6 0 0 17-5 18 2. Malaga 6 4 2 0 10-2 14 3. Atletico Madrid 5 4 1 0 15-7 13 4. Mallorca 5 3 2 0 7-3 11 5. Sevilla 6 3 2 1 8-5 11 6. Real Madrid 6 3 1 2 12-5 10 7. Valladolid 6 3 0 3 10-6 9 8. Betis 6 3 0 3 10-13 9 9. Real Sociedad 6 3 0 3 8-9 9 10. Valencia 6 2 2 2 8-8 8 11. Rayo Vallecano 6 2 1 3 7-13 7 12. Levante 6 2 1 3 7-13 7 13. Deportivo 6 1 3 2 8-12 6 14. Celta 6 2 0 4 7-8 6 15. Zaragoza 6 2 0 4 5-8 6 16. Granada 6 1 2 3 4-9 5 17. Athletic 6 1 2 3 8-14 5 18. Getafe 5 1 1 3 6-10 4 19. Osasuna 6 1 1 4 7-10 4 20. Espanyol 5 0 1 4 7-11 1

Trener Reala Jose Mourinho ponovno je Modrića pretpostavio konkurenciji, ali Luka bi po najavama, ovoga puta trebao imati nešto povučeniju ulogu iza napadačkog četverokuta Di Marija - Özil - Ronaldo i Benzeme u samoj špici.

Ovoga puta, dakle, deblji kraj nije izvukao Mesut Özil nego Xabi Alonso, koji će priliku čekati s klupe.

Za Real neće nastupiti ozlijeđeni Michael Essien, kao ni Fábio Coentrao, ali San Bernabeu će ovoga puta tražiti uvjerljivu pobjedu, sve osim tri boda bila bi prava katastrofa za Real, kojemu Barcelona trenutno bježi za čak 11 bodova (18 prema 7).

Inače, Luka Modrić je startnu postavu u dresu Reala prvu put izborio protiv Granade početkom rujna, a upravo je ta momčad u nedjelju upisala svoju prvu pobjedu u Primeri ove sezone, dakle tek u 6. kolu.

Granada je 2:1 svladala Celtu, a sva tri pogotka postignuta su u deset minuta prvog poluvremena. U 11. minuti s bijele točke za Granadu je zabio Siqueira, a šest minuta zatim Gabriel Torje povećao je na 2:0. U 20. minuti rezultat je smanjio Iago Aspas.

Jose Mourinho u subotu je navečer u Amsterdamu "špijunirao" sljedećeg suparnika u Ligi prvaka, nizozemskog nogometnog prvaka Ajaxa... Portugalski strateg kluba sa Santiago Bernabeua ništa ne prepušta slučaju, pa je uživo želio vidjeti što može očekivati u srijedu kada će njegova momčad gostovati kod Ajaxa u sklopu 2. kola skupine D.

Mourinho je iz privatne lože na Amsterdam Areni mogao vidjeti kako Ajax golom Christiana Eriksena ostvaruje minimalnu 1-0 pobjedu u derbiju protiv Twentea.

Mourinho se u Madrid vratio istu večer, i vodit će "kraljevski klub" u ogledu 6. kola Primere protiv Deportivo la Corune.