Nogometaši Chelseaja pobjednički su otvorili novu sezonu Premierlige. U prvoj su utakmici nedjeljnog programa kao gosti svladali Wigan s 2:0, a sve je praktički bilo gotovo za šest minuta…

19.8.2012.
16:56

Ako se netko pitao zašto su europski prvaci ovo ljeto platili 40 milijuna eura za belgijskog veznjaka Edena Hazarda iz Lillea, u nedjelju je dobio odgovor. Talentirani se mladić već u drugoj minuti sjajno oslobodio čuvara Ivana Ramisa i potom krasnom loptom izbacio naprijed Branislava Ivanovića kojem nije bilo teško zabiti za 1-0. Samo četiri minute kasnije Hazard je ponovno bio u glavnoj ulozi. Ramis je još jednom bio nemoćan, pokupio je 21-godišnjeg Belgijanca u kaznenom prostoru, a precizan je s bijele točke bio Frank Lampard. Zanimljivo, Hazard je u prošloj sezoni izborio najviše penala (sedam) od svih igrača u najjačim europskim ligama, a u istom je ritmu nastavio i u novom klubu i natjecanju.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xsx3tj Wigan je u nastavku utakmice bio aktivniji, imao je i više udaraca na gol, ali Chelsea je bez većih problema sačuvao prednost i s tri boda krenuo u novu premierligašku sezonu. Istaknimo još da je u 64. minuti umjesto Hazarda u igru ušao Brazilac Oscar (20), još jedno ovoljetno pojačanje europskih prvaka. http://www.dailymotion.com/embed/video/xsx7ot

U vrlo sadržajnoj utakmici 1. kola engleske Premierlige nogometaši Manchester Cityja su na svome Etihadu zaostatak 1-2 protiv novog prvoligaša Southamptona pretvorili u pobjedu 3-2…

Dvoboj je za branitelje naslova počeo loše budući da su u 13. minuti ostali bez najboljeg prošlosezonskog strijelca Sergija Agüera koji je na nosilima odnesen prema svlačionici. Zasad nema pouzdanih informacija koliko je teška ozljeda koju je Argentinac zadobio nakon uklizavanja Nathaniela Clynea. Više bi se trebalo znati nakon rendgena. Držao se Argentinac za desno koljeno. Tri minute kasnije Jos Hooiveld je u kaznenom prostoru srušio Carlosa Teveza, ali David Silva je pucao slabo s bijele točke i propustio donijeti prednost Cityju. Tevez je ipak u 40. minuti nakon dodavanja Samira Nasrija pobjegao obrani gostiju i zabio iskosa s desne strane za 1-0. Ostalo je upitno je li prilikom primanja lopte bio u zaleđu. U svakom slučaju postigao je svoj 99. gol u svim natjecanjima otkad je stigao u Englesku, a 58. u dresu Cityja. U nastavku je najprije Silva pogodio gredu, a onda je uslijedio preokret u režiji ''svetaca''. U 59. minuti je Rickie Lambert zabio s 14 metara nakon što domaći u nekoliko pokušaja nisu uspjeli očistiti gužvu u svome kaznenom prostoru. Devet minuta kasnije je sijevnula kontra Southamptona, ponovno je slabo reagirala obrana Cityja, a Steven Davis je udarcem s vrha šesnaesterca, iskosa s lijeve strane, donio gostima prednost. Uspjela se, međutim, momčad Roberta Mancinija pribrati i samo četiri minute kasnije je bilo 2-2 nakon što je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko zabio iz blizine. U 80. minuti je pobjedu aktualnim prvacima osigurao Nasri, pogodio je iz poluvoleja točno s točke za izvođenje penala. 1. Fulham 1 1 0 0 5 0 +5 3 2. Swansea City 1 1 0 0 5 0 +5 3 3. West Bromwich … 1 1 0 0 3 0 +3 3 4. Chelsea 1 1 0 0 2 0 +2 3 5. Manchester City 1 1 0 0 3 2 +1 3 6. Newcastle United 1 1 0 0 2 1 +1 3 7. Everton 1 1 0 0 1 0 +1 3 8. West Ham United 1 1 0 0 1 0 +1 3 9. Reading 1 0 1 0 1 1 +0 1 10. Stoke City 1 0 1 0 1 1 +0 1 11. Arsenal 1 0 1 0 0 0 +0 1 12. Sunderland 1 0 1 0 0 0 +0 1 13. Southampton 1 0 0 1 2 3 -1 0 14. Tottenham Hotspur 1 0 0 1 1 2 -1 0 15. Aston Villa 1 0 0 1 0 1 -1 0 16. Manchester United 1 0 0 1 0 1 -1 0 17. Wigan Athletic 1 0 0 1 0 2 -2 0 18. Liverpool 1 0 0 1 0 3 -3 0 19. Norwich City 1 0 0 1 0 5 -5 0 20. Queens Park Ra… 1 0 0 1 0 5 -5 0