POZNAT 31. SUDIONIK MUNDIJALA: / Hrvat hat-trickom odveo Australiju na Svjetsko prvenstvo u Rusiji

Australska nogometna reprezentacija pretposljednji je sudionik Svjetskog prvenstva koje će se od 14. lipnja do 15. srpnja sljedeće godine održati u Rusiji.

15.11.2017.
11:55

U uzvratnoj utakmici interkontinentalnih dodatnih kvalifikacija Australija je u Sydneyju pobijedila Honduras s 3-1 te uz 0-0 iz prvog dvoboja osigurala plasman na Mundijal.

DANSKA POSLJEDNJI EUROPSKI SUDIONIK SP-a: /

Briljantni Christian Eriksen uništio Irce usred Dublina

Peru ili Novi Zeland

Junak australske pobjede bio je 33-godišnji veznjak hrvatskog porijekal Mile Jedinak koji je kraći dio karijere proveo u varaždinskom Varteksu. Jedinak je u 53. minuti zabio iz slobodnog udarca, uz pomoć braniča gostiju Henryja Figueroe gostiju od kojeg se odbila lopta. Na 2-0 je povećao u 72. minuti iz jedanaesterca, a s bijele je točke kompletirao i hat-trick u 85. minuti. Poraz Hondurasa u posljednjim je sekundama ublažio Maynor Figueroa.

Australiji je ovo četvrti uzastopni, a ukupno peti plasman na SP u povijesti. Najbolji su rezultat Socceroosi ostvarili u Njemačkoj 2006. kada su se plasirali u osminu finala iz skupine u kojoj je bila i Hrvatska.

Posljednjeg suidionika SP-a u Rusiji dat će okršaj između Perua i Novog Zelanda u Limi. Prva je utakmica u Wellingtonu okončana rezultatom 0-0.