Talijanski nogometaši ubilježili su pobjedu u prijateljskom susretu u Genovi nad Albanijom od 1:0, a jedini pogodak na utakmici bio je autogol Hamdija Salihija u 82. minuti.

18.11.2014.
22:57

Samo dva dana nakon remija s Hrvatskom u Milanu, Talijani su teškom mukom u Genovi slavili nad Albanijom. Izbornik AzzuraAntonio Conte protiv Albanije nije koristio niti jednog od igrača iz dvoboja s Hrvatskom, a ta pričuvna momčad se jako namučila s tvrdim Albancima.

Jedini pogodak stigao je osam minuta prije kraja kada je udarac Stefana Okake albanski napadač Salihi skrenuo u mrežu i prevario vlastitog vratara.

Talijani su u ovoj utakmici, za razliku od one u Milanu, napadali, te imali 66 posto posjeda lopte i 17 udaraca prema vratima.

U utorak je na rasporedu bilo čak 20 prijateljskih ogleda, a najviše pažnje privukli su dvoboji Argentine i Portugala, Španjolske i Njemačke, te Škotske i Engleske.

Portugal je na Old Traffordu pobijedio Argentinu 1:0 golom Guerreiroa u prvoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to prvi pogodak 20-godišnjeg veznjaka Sportinga u dresu nacionalne vrste. Dvoboj u 'kazalištu snova' dvoboj je protekao u nadmetanju dvojice najboljih nogometaša svijeta Lionela Messija i Cristiana Ronalda. Nažalost, obojica su napustila teren u poluvremenu nakon što u prvih 45 minuta nije bilo golova, niti previše prilika. Bio je to njihov 28. međusobni okršaj - Argentinac ima 12 trijumfa, Portugalac osam, dok je osam susreta završilo bez pobjednika.

Identičnim rezultatom je Njemačka na stadionu Balaidos u Vigu po jakom pljusku pobijedila Španjolsku. U sudaru aktualnog svjetskog i aktualnog europskog prvaka presudio je pogodak Tonija Kroosa u 89. minuti nakon pogreške vratara Espanyola Francisca Casille. Furija je nastupila bez Diega Coste i Cesca Fabregasa, dok su Nijemci zaigrali bez Manuela Neuera i Jeromea Boatenga, a u ranoj fazi utakmice ozlijedio se Thomas Muller. Njemačka je ovom pobjedom barem malo uzvratila Španjolcima za dva uzastopna poraza rezultatom 1:0 - u polufinalu SP-a u Južnoj Africi 2010. godine, te u finalu EP-a 2008.

Engleska je u odličnom ogledu na Celtic Parku pobijedila starog rivala Škotsku 3:1. Gosti su poveli golovima Alexa Oxladea-Chamberlaina (32) i Waynea Rooneyja (48), smanjio je Andrew Robertson u 84. minuti, no Roney je dvije minute kasnije potvrdio pobjedu gostiju. Škoti već 29 godina čekaju domaću pobjedu protiv 'Gordog Albiona'.

Dvoboji Škotske i Engleske najstarije su nogometno rivalstvo na svijetu koje je započelo 1872. Zanimljivo, ova dva suparnika su 1937. na Hampdenu odigrali utakmicu koju je pratilo 149,415 utakmica što je najgledanija utakmica u povijesti europskog nogometa.

Portugal - Argentina 1-0

Španjolska - Njemačka 0-1

Škotska - Engleska 1-3

Austrija - Brazil 1-2

Rumunjska - Danska 2-0

Estonija - Jordan 1-0

Mađarska - Rusija 1-2

Ukrajina - Litva 0-0